Slavia vyhořela v Boleslavi a zůstala třetí

Mladá Boleslav

Fotbalisté pražské Slavie promarnili šanci vrátit se na druhé místo tabulky Gambrinus ligy. V pondělní dohrávce 22. kola slávisté nestačili na Mladou Boleslav, na jejímž hřišti podlehli 1:4. Domácí o své výhře rozhodli třemi góly v úvodní čtvrthodince druhého poločasu. Mladá Boleslav po výhře na čtvrtém místě tabulky na třetí Slavii ztrácí jen dva body.

Už ve druhé minutě kopala Boleslav roh a osamocený Švejdík hlavou jen těsně minul Vorlovu branku. Slávistický gólman vzápětí sebral další šanci z nohy Kyselovi. Hrálo se hodně ofenzivně a ve vysokém tempu, domácí brankář Kučera zlikvidoval příležitost Vlčkovi a chytil i střelu Krajčíka.

Zimní slávistická posila Vorel se blýskla včasným vyběhnutím i při další šanci Marka Kuliče. Slavia měla velké rezervy v obraně, ve 25. minutě se znovu před Vorla dostal osamocený Kysela, hostující brankář byl ale znovu na místě.

Švec pobyl na hřišti tři minuty

I po přestávce měli první šanci domácí, Kulič ale znovu ztroskotal na Vorlovi. Vzápětí se srazil domácí Palát s Michalem Švecem, který musel otřesený po třech minutách na hřišti střídat. S těžkým otřesem mozku zamířil slávistický obránce rovnou do nemocnice.

Následný rohový kop už přinesl domácím radost. Luboš Pecka střílel a od nohou Františka Ševinského míč zamířil do slávistické branky. Skvělý start do druhé půle o tři minuty později potvrdil bleskovým průnikem výborný Marek Kulič, který svoji akci zakončil chytrou střelou mezi Vorlovy nohy a zvýšil na 2:0.

Pecka završil tragickou čtvrthodinku Slavie

Tragickou čtvrthodinku Slavie završil Luboš Pecka, který po rohu neatakován hlavou skóroval potřetí. Slavia byla zralá na ručník a nadále se bránila útokům nadšených domácích. Diváci ve vyprodaných mladoboleslavských tribunách jen spokojeně tleskali. Navíc rozborku slávistické obrany dokonal v 75. minutě znovu Kulič, jehož centr doplachtil až do branky.

Čestný úspěch Slavie zařídil v 79. minutě Vlček, který dokázal přehodit vybíhajícího Kučeru. Ten vzápětí své spoluhráče zachránil výborným zákrokem, když se do vyložené pozice probojoval Holeňák.

Domácí už další zdramatizování skóre nepřipustili a po výhře 4:1 na svého pondělního soupeře ztrácejí na čtvrtém místě tabulky dva body.

Dušan Uhrin ml., trenér Boleslavi: Jsem rád, že jsme napravili výpadek z Blšan. Byl to atraktivní fotbal s mořem šancí.

Karel Jarolím, trenér Slavie: Dostali jsme tři góly po standardní situaci, které jsme neuhlídali. Šancí jsme měli dost, ale nedokázali je využít.

FK Mladá Boleslav - Slavia Praha 4:1 (0:0)
Branky: 53. a 75. Kulič, 50. Ševinský, 60. Pecka - 80. Vlček. Rozhodčí: Královec - Tulinger, Pospíšil. ŽK: Vít, Švejdík - Krajčík, Suchý, Kratochvíl. Diváci: 5000.
Mladá Boleslav: Kučera - Ševinský, Brezinský, Švejdík, Palát - Kysela (87. Rychlík), Vít, Matějovský (72. Sedláček), Vaculík - Kulič (82. Sviták), Pecka. Trenér: Uhrin ml.
Slavia Praha: Vorel - Krajčík (46. Švec, 49. Janda), Suchý, Kratochvíl (54. Fořt), Hubáček - Kalivoda, L. Jarolím, Holeňák, Švento - Piták, Vlček. Trenér: K. Jarolím.