Řím/Praha

V pátečním zápasu italské fotbalové ligy mezi AS Řím, který ještě vedl český kouč Zdeňek Zeman, a Cagliari nebyla s výsledkem 2:4 nouze o atraktivní momenty. Fanoušci se ale nebavili jen díky naditému gólovému kontu. Tragikomický moment totiž prožil uruguayský brankář Mauro Goicoechea, hájící barvy římského klubu. Za nerozhodného stavu předvedl nevídanou hrubku, která soupeřův tým nastartovala k výhře. Zeman porážku neustál a na římské lavičce skončil.

Brankářův kiks a jeden z hřebíčků do Zemanovy "rakve" zároveň.

Řím prohrával od třetí minuty na vlastním hřišti 0:1, relativně krátce před koncem poločasu se podařilo srovnat Francescu Tottimu. Úsilí domácího týmu však dala krátce po startu druhé půle tvrdý úder velká chyba čtyřiadvacetiletého brankáře Goicoechea.

Nikým neatakovaný gólman na malém vápnu sbíral centr z levé strany hřiště, úspěšně zachytil míč, který mu ale během pádu vypadl z rukou a zaplul do branky.

Z vlastňáku se (toho času) Zemanův Řím nevzpamatoval a utkání s Cagliari prohrál po skóre 2:4. Den nato byl český kouč odvolán.