Jihlava - Kladno 3:2Stav série 4:3Kladno končí, do semifinále první ligy postoupila v duelu legend Jihlava

Kladenští Rytíři, tým majitele Jaromíra Jágra, si okamžitý návrat do nejvyšší soutěže po loňském sestupu nevybojují. Posledními semifinalisty play off první ligy se stali hokejisté Jihlavy, kteří v rozhodujícím sedmém utkání čtvrtfinálové série porazili Kladno 3:2. Jihlavu čeká souboj o postup do baráže o extraligu s vítězem základní části Chomutovem, druhou dvojici tvoří České Budějovice a Třebíč. Obě série začnou v pondělí 9. března.

Hráči Jihlavy se radují z vítězství nad Kladnem.

Kladno začalo na jihlavském ledě aktivně a po pár slibných šancích Hořava trefil tyč Sáblíkovy branky. Tato situace ale domácí tým probudila a po zbytek první části měla Dukla navrch.

Hned po sedmi sekundách druhé třetiny však zmrazil přes pět tisíc domácích fanoušků Rudovský, který nahodil ještě za modrou čárou puk na jihlavskou branku a ten záhadně proklouzl za Sáblíkova záda. Dukla byla od té chvíle aktivnějším týmem a hosty držel hlavně gólman Lukáš.

Kapituloval až ve chvíli, kdy Jihlava hrála třetí přesilovku a Důras tečoval před brankovištěm Staňkovu střelu. A protože dali Kladenští Jihlavě pár vteřin po vyrovnávacím gólu možnost další početní výhody, mohla Dukla před druhou sirénou skóre otočit. Důrasovi se povedla ještě jedna gólová a téměř totožná teč jako při jeho první brance.

Jihlava v poslední třetině pozorně bránila a snažila se nefaulovat. Kladno tak přišlo o možnost přesilovek, ze kterých v minulých zápasech často skórovalo. Když necelých pět minut zvýšil Marek Melenovský na 3:1, domácí fanoušci už si mysleli, že je rozhodnuto.

Jenže David Růžička 118 sekund před koncem pokořil Sáblíka a snížil na rozdíl jedné branky. Kladno pak zkusilo hru bez brankáře a 39 sekund před sirénou málem jihlavského gólmana překonali. Červené světlo za brankou Dukly se ale nerozsvítilo.

Semifinále play off první hokejové ligy Chomutov - Jihlava a České Budějovice - Třebíč začne v pondělí 9. března, vítězové sérií si zajistí účast v baráži o extraligu. Hraje se na čtyři vítězné zápasy. Jasno bude nejdříve v sobotu 14. března a nejpozději týden nato.

Vítěze čeká souboj s dvěma nejhoršími celky extraligy o dvě místa v nejvyšší soutěži. Baráž startuje ve středu 25. března a týmy se utkají čtyřkolově každý s každým (12 kol).

Čtvrtfinále play off první hokejové ligy - 7. zápas:
Jihlava - Kladno 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
Branky: 38. a 40. Důras, 56. Melenovský - 21. Rudovský, 59. D. Růžička. Rozhodčí: Přikryl, Trombík - Hejl, Podrazil. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. Diváci: 5691. Konečný stav série: 4:3.