Jihlava - Kladno 3:2Stav série 4:3Kladno končí, do semifinále první ligy postoupila v duelu legend Jihlava

Jihlava

Kladenští Rytíři, tým majitele Jaromíra Jágra, si okamžitý návrat do nejvyšší soutěže po loňském sestupu nevybojují. Posledními semifinalisty play off první ligy se stali hokejisté Jihlavy, kteří v rozhodujícím sedmém utkání čtvrtfinálové série porazili Kladno 3:2. Jihlavu čeká souboj o postup do baráže o extraligu s vítězem základní části Chomutovem, druhou dvojici tvoří České Budějovice a Třebíč. Obě série začnou v pondělí 9. března.

Hráči Jihlavy se radují z vítězství nad Kladnem.

Kladno začalo na jihlavském ledě aktivně a po pár slibných šancích Hořava trefil tyč Sáblíkovy branky. Tato situace ale domácí tým probudila a po zbytek první části měla Dukla navrch.

Hned po sedmi sekundách druhé třetiny však zmrazil přes pět tisíc domácích fanoušků Rudovský, který nahodil ještě za modrou čárou puk na jihlavskou branku a ten záhadně proklouzl za Sáblíkova záda. Dukla byla od té chvíle aktivnějším týmem a hosty držel hlavně gólman Lukáš.

Kapituloval až ve chvíli, kdy Jihlava hrála třetí přesilovku a Důras tečoval před brankovištěm Staňkovu střelu. A protože dali Kladenští Jihlavě pár vteřin po vyrovnávacím gólu možnost další početní výhody, mohla Dukla před druhou sirénou skóre otočit. Důrasovi se povedla ještě jedna gólová a téměř totožná teč jako při jeho první brance.

Jihlava v poslední třetině pozorně bránila a snažila se nefaulovat. Kladno tak přišlo o možnost přesilovek, ze kterých v minulých zápasech často skórovalo. Když necelých pět minut zvýšil Marek Melenovský na 3:1, domácí fanoušci už si mysleli, že je rozhodnuto.

Jenže David Růžička 118 sekund před koncem pokořil Sáblíka a snížil na rozdíl jedné branky. Kladno pak zkusilo hru bez brankáře a 39 sekund před sirénou málem jihlavského gólmana překonali. Červené světlo za brankou Dukly se ale nerozsvítilo.

Semifinále play off první hokejové ligy Chomutov - Jihlava a České Budějovice - Třebíč začne v pondělí 9. března, vítězové sérií si zajistí účast v baráži o extraligu. Hraje se na čtyři vítězné zápasy. Jasno bude nejdříve v sobotu 14. března a nejpozději týden nato.

Vítěze čeká souboj s dvěma nejhoršími celky extraligy o dvě místa v nejvyšší soutěži. Baráž startuje ve středu 25. března a týmy se utkají čtyřkolově každý s každým (12 kol).

Čtvrtfinále play off první hokejové ligy - 7. zápas:
Jihlava - Kladno 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
Branky: 38. a 40. Důras, 56. Melenovský - 21. Rudovský, 59. D. Růžička. Rozhodčí: Přikryl, Trombík - Hejl, Podrazil. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. Diváci: 5691. Konečný stav série: 4:3.