Ludvík vystřelil Znojmu premiérový postup

ZNOJMO

Hokejisté Znojma zvládli šesté čtvrtfinálové utkání proti Vítkovicím a po výhře 4:1 se poprvé v klubové historii probojovali do semifinále nejvyšší české soutěže. Domácí poslal do vedení Ludvík, po hrubce Trvaje vyrovnal v závěru druhé třetiny Jurečka. Rozhodující gól zařídil znovu Ludvík, výhru pojistil přesilovkovou trefou Mikulík a skóre uzavřel do prázdné branky Ondřej.

Vítkovice znovu v sestavě postrádaly Vladimíra Vůjtka mladšího, který má zánět v rameni. Znojmo si bylo vědomé výhodnější pozice a od úvodních minut hrálo aktivně. Radost Orlů propukla poprvé v 7. minutě. Dopita zkušeně podržel puk, natáhl na sebe obránce a pak přihrál Čakajíkovi. Slovenský obránce našel ještě lépe postaveného Davida Ludvíka, který v pádu zasunul podél bezmocného Pince.

Ve druhém dějství hra pokračovala v nižším tempu, oba gólmani ale byli při šancích pozorní. Na Pince nevyzrál Jareš ani střelec první branky Ludvík, Trvaj vychytal Irgla i Krenželoka. Domácí gólman Trvaj ale zaváhal v poslední minutě druhé třetiny. Obránce Petr Jurečka vypálil od červené čáry a k překvapení všech Trvaj pustil puk mezi svými betony.

Hrdinou Znojma se stal David Ludvík. Čtyřiadvacetiletý domácí útočník po dalším pasu veterána Dopity přes padajícího beka vypálil a tečovaný puk Pinc nedokázal chytit. Navíc o dvě minuty později využil Milan Mikulík přesilovku a poslal domácí do dvoubrankového vedení.

Ve znojemské Hostan aréně po třetím gólu propukly oslavy premiérového postupu ve vyřazovacích bojích české extraligy, Znojmo si ve zbytku utkání vedení zkušeně pohlídalo, navíc Zdeněk Ondřej přidal do prázdné vítkovické branky čtvrtý gól.

V semifinále se Znojmo utká s pražskou Spartou, která v šestém čtvrtfinále porazila Zlín 3:0 a sérii vyhrála 4:2 na zápasy.

Znojemští Orli - Vítkovice Steel 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 7. Ludvík (Čakajík, Dopita), 46. Ludvík (Dopita), 48. Mikulík (Pucher, Štefanka), 59. Ondřej (Nikolov) - 40. Jurečka (S. Hudec). Rozhodčí: Homola, Minář - Chytil, Čech. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. Diváci: 4299. Konečný stav série: 4:2.
Znojmo: Trvaj - Němeček, Bičánek, Čakajík, Jareš, Mojžíš, Nikolov - J. Štefanka, Pucher, Mikulík - Erat, Dopita, Ludvík - Ondřej, Haman, Plášek. Od 21. minuty Beroun. Trenéři: Hořava a Votruba.
Vítkovice: Pinc - Kuboš, Philipp, Jasečko, S. Hudec, Jurečka, R. Polák, Gulaši, Dresler - Uram, Burger, Krenželok - Irgl, Šimíček, Hubáček - Kropáč, R. Procházka, Köhler - Hulva, Káňa, Šebesta. Trenéři: Vůjtek st. a Holaň.