Šťastné nahození Černoška nasměrovalo Spartu do semifinále

Dalšími semifinalisty play-off Tipsport extraligy se stali hokejisté pražské Sparty. V šestém utkání čtvrtfinálové série se Zlínem porazili moravského soupeře 3:0 a celou sérii vyhráli v poměru 4:2 na zápasy. Klíčovým okamžikem utkání byla šťastná branka obránce Černoška ve druhé třetině, která se nakonec ukázala jako vítězná. V semifinále se Sparta utká se Znojmem.

Radost hokejistů Sparty.

Hosté začali zostra a od počátku zápasu zasypávali Břízu svými střeleckými pokusy. Ve čtvrté minutě dokonce zabránila Královi ve skórování jen tyčka sparťanské branky. Na druhé straně byl blízko gólu Kratěna, ale jeho kombinaci s Hlinkou a Chabadou Murín dostatečně přečetl. Stejně si poradil i s výpadem Hlinky, tentokrát při sparťanském oslabení. Bříza se zase zaskvěl při přesilovce Zlína, kdy si pohlídal útočné víření Lešky s Gardoněm i následnou dělovku Blaťáka.

Od druhé třetiny začal být zápas dosti vyhecovaný, vše odstartovala šarvátka Vosátka s Tonem za zlínskou brankou. Herní převaha byla od těchto chvil každopádně na straně domácích. Černošek obkroužil branku a nasměroval puk před bránu na volného Štrbu, tomu ale puk přeskočil hokejku. Zlínští byli ke gólu hodně blízko při vyloučení Hanzlíka. V prvním případě se ale Král ukličkoval v obraně Sparty a ve druhém zastavil Leškův pokus Bříza.

Černošek nachytal Murína

První branka zápasu tak nakonec padla z takřka neuvěřitelné situace. Ve 32. minutě při cestě na střídačku Černošek takřka od poloviny kluziště švihem nahodil na Murína  puk, který k úžasu celé vyprodané haly proplachtil nad levým ramenem zlínského brankáře. Sparťanský obránce byl i u druhého gólu domácích. Tentokrát vypálil střelu z prostoru mezi kruhy, Murín  vyrazil, a Štrba puk nasměroval do odkryté branky.

Poslední dějství přineslo řadu šancí na obou stranách, ale ani velký tlak hostů Zlínu už branku nepřinesl. V závěru měl ještě slibnou šanci Král, ale zblízka přestřelil. Při power-play Zlína naopak upravil ještě střelou do prázdné branky na konečných 3:0 Jaroslav Hlinka.

Sparta Praha - Hamé Zlín 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 32. Černošek, 34. Štrba (Černošek), 59. J. Hlinka (Černošek). Rozhodčí: Turčan, Bolina - Kostka, Bláha. Vyloučení: 6:8. Bez využití. Diváci: 13.175. Konečný stav série: 4:2.
Sparta: Bříza - Ptáček, Toman, Stehlík, Hanzlík, Tabaček, Černošek, Pilař, Vykoukal - Ton, Marek, Štrba - Kratěna, Hlinka, Chabada - Sivek, Straka, Netík - Špaňhel, Kašpařík, Langhammer. Trenéři: František Výborný a Marian Jelínek.
Zlín: Murín - Blaťák, Galvas, Hamrlík, Vosátko, Zubíček - Barinka, Benda, Čech - Gardoň, Král, Kristek - Trávníček, Leška, Melenovský - Okál, Rachůnek, Záhorovský. Trenéři: Ernest Bokroš a Jaroslav Stuchlík.