Vsetín porazil Ústí, baráž je vyrovnaná

Vsetín

Vsetín po nedělní prohře v úvodu baráže o hokejovou extraligu ožil. Valaši vyrovnali stav série vítězstvím 4:1, ke kterému mužstvo nasměroval kapitán Roman Stantien vedoucím gólem ze třicáté vteřiny. Nejlepší tým první ligy v pondělí na Lapači nestačil: soupeř ho předčil nasazením i hokejovou kvalitou, již podpořil dvěma využitými přesilovkami.

Vsetínský brankář Sasu Hovi.

Série bude pokračovat ve čtvrtek a pátek na ledě severočeského klubu.

Hokejisté Vsetína se poučili z nezdaru z prvního duelu baráže o účast v extralize a Ústí v pondělní odvetě další úspěch nepovolili. Valaši výtečně bránili, podržel je gólman Hovi, a protože přidali i důraz v útočné třetině, bude série pokračovat na severu Čech za stavu 1:1.

Vsetín zvládl za 30 vteřin, co se mu nepovedlo v úvodním souboji s vítězem první ligy. Stantien svým gólem ukázal, že úspěch se dostaví jenom v důrazu na brankovišti. Ústí rázem nestačilo bránění, Hovi si ale poradil se všemi náznaky šancí. Kopec smůly měl naopak vsetínský Rob, který v 99 sekund trvající dvojité přesilovce dvakrát napálil horní tyčku.

Chuť si tak Rob spravil až při druhé víc než minutové početní výhodě pěti proti třem. Dál byli Valaši lepší, Ústí se probilo do útočné třetiny výjimečně a kazilo i přesilovky. Naopak Demel další vsetínskou využil, na což odpověděl až Grof. Čtyři minuty před koncem sáhli hosté k power-play, ale nápor nevyužili a 15 sekund před koncem trefil prázdnou klec Steiner.

Břetislav Kopřiva, trenér Vsetína: "Reagovali jsme na nedělní porážku, našli recept na obranu Ústí a vyšli nám přesilovky."

Vladimír Evan, asistent trenéra Ústí: "Domácí byli agresivnější, vyšel jim začátek a Hovi měl štěstí. Vyhráli zaslouženě."

Vsetínská hokejová - Slovan Ústečtí Lvi 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 1. Stantien (Valko), 33. Rob (Jenáček), 44. Demel (Hrabal), 60. Steiner (Dubec, Horák) - 56. Grof (Červenka, Sýkora). Rozhodčí: Bolina, Šindler - Bádal, Kalivoda. Vyloučení: 8:10. Využití: 2:1. Diváci: 4862. Stav série: 1:1.
Vsetín: Hovi - Hrabal, Kučný, Horák, Spitzer, Bolf, Bauer - Valko, Stantien, Demel - Zdráhal, Steiner, Duba - Dubec, Jenáček, Rob. Trenéři: Kopřiva a Vlach.
Ústí nad Labem: Málek - Jan Kudrna, Hájek, Pavlas, Mazanec, Grof, Vála, J. Evan, Zápotočný - Eiselt, Pazourek, Antoš - Havel, Slížek, Kuchler - Jankových, Sýkora, Jiří Kudrna - Fink, Červenka, Klimt. Trenéři: Hynek a V. Evan.