Litvínov - Karlovy Vary 4:1Litvínov vyhrál doma posedmé v řadě. Podkrušnohorské derby s Vary rozhodl v přesilovkách

4. Ručinský 1 : 0
12. Skuhravý 1 : 1
29. Hübl 2 : 1
33. Hübl 3 : 1
36. Smolka 4 : 1

Litvínov

Hokejisté Litvínova zdolali ve čtvrteční předehrávce 45. kola Tipsport extraligy před vlastním publikem Karlovy Vary 4:1. Verva rozhodla podkrušnohorské derby ve druhé třetině, ve které vstřelila tři góly. Severočeši proměnili v utkání tři přesilovky a posedmé v řadě na domácím ledě zvítězili. Naopak Energie vyšla po třech předchozích výhrách bodově naprázdno a na desátou pozici zajišťující účast v předkole play-off ztrácí nadále šest bodů.

Litvínov i přes absenci Trávníčka s Hanzlem začal zápas aktivně a brzy se radoval z vedoucí trefy. V přesilovce napřáhl Lukeš, jeho bombu od modré vyrazil Závorka na zadní mantinel, od něhož se kotouč za pomoci Majdana vrátil zpět před bránu, a pohotový Ručinský sklepl ze vzduchu puk do sítě.

Vary mohly odpovědět v 10. minutě. Před Francouzem se zjevil zcela osamocený Skladaný, litvínovský gólman ale zachránil svůj tým od pohromy. Přesto se Energie vyrovnávacího gólu dočkala. Zucker našel zpoza brány Skuhravého, který povedenou ranou bez přípravy rozvlnil síť.

Verva ve druhé třetině soupeři odskočila

Západočeši toužili po bodovém zisku, jenže prostřední část hry se jim nepovedla. Ručinský, který se krásně proháčkoval až před Závorku, ještě stav na ukazateli skóre nezměnil. Na konci 28. minuty ovšem přišel moment, který byl pro další průběh utkání velmi důležitý. Látal obdržel za hru vysokou holí čtyřminutový trest a Verva početní výhodu zužitkovala. Hübl přesnou střelou na vyrážečku nedal Závorkovi šanci.

Vzápětí hráli Karlovarští další oslabení a Verva opět trestala. Ručinský napřáhl na modré, Závorka puk po jeho ráně neudržel a Hübl svým druhým zásahem v utkání pojistil vedení. Ve 36. minutě navíc chyboval při rozehrávce Nosek a Smolka druhým gólem v sezóně zvýšil na 4:1. Těsně před přestávkou mohl zkorigovat stav Doležal, ani nadvakrát ale nepřekonal Francouze. Skvělý zákok předvedl i na druhé straně Závorka, jenž se vyznamenal proti dorážce Černého.

Litvínov tříbrankový náskok udržel

V závěrečné části toužily Vary po kontaktní brance. Pech a Zaťovič ovšem puk za Francouzova záda nedopravili. V 50. minutě nevyužil obrovskou příležitost ani Doležal a Verva náskok už udržela.

Hokejová Tipsport extraliga, předehrávka 45. kola
Litvínov - Karlovy Vary 4:1 (1:1, 3:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 4. Ručinský (Majdan, Lukeš), 29. Hübl (Lukeš, Kubát), 33. Hübl (Ručinský, Lukeš), 36. Smolka - 12. Skuhravý (Zucker). Rozhodčí: Fraňo, Hradil - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 9:8. Využití: 3:0. Diváci: 4105.
Litvínov: Francouz - Kousalík, Kubát, Stříteský, Zeman, Gula, Brejčák, Posmyk, Jareš - Majdan, Hübl, Lukeš - Martynek, Piroš, Ručinský - Rapáč, J. Černý, R. Pšurný - Baláž, Smolka, Bojer. Trenéři: Jeřábek a Rosol.
Karlovy Vary: Závorka - D. Nosek, Prošek, J. Látal, Gulaši, Kloz, Grman - Bicek, Pech, Zaťovič - Pohl, Roman Vlach, J. Doležal - Zucker, Skuhravý, Košťál - Koblasa, Vachovec, Skladaný - od 30. navíc V. Polák. Trenéři: Žemlička, Kverka a Kněžický.