Plzeň - Třinec 3:2 SNKratěna rozhodl v nájezdech o výhře Plzně

32. Zagrapan 1 : 1
43. Varaďa 1 : 2
51. Pletka 2 : 2
65. Kratěna 3 : 2

Hokejisté Plzně zdolali ve 4. kole extraligy Třinec 3:2 po samostatných nájezdech a rozhodující branku si připsal v rozstřelu Ondřej Kratěna. Třinecký útočník Jan Peterek vyrovnal historický rekord s 1091. starty v nejvyšší soutěži, protože lídr František Ptáček v neděli v dresu Hradce Králové na ledě Slavie chyběl.

Utkání začalo oboustranně opatrně. Až v deváté minutě při přečíslení dvou na jednoho zahrozili hosté, po Polanského přihrávce ale Gorškov pálil pouze do připraveného plzeňského gólmana Machovského. O čtyři minuty později ovšem udeřilo z nenápadné akce na druhé straně, když Pituleho nepřesnou střelu odraženou od zadního mantinelu zblízka poslal za záda v minulém kole neprůstřelného Hrubce Dvořák.

Po vedoucí brance Indiáni Oceláře zatlačili, navíc měli výhodu 87 vteřin přesilové hry pět na tři. Hrubec však dokázal zastavit dorážku Lva a dvě minuty před koncem první třetiny svým levým betonem zlikvidoval i drzý průnik Schleisse.

Krátce po zahájení prostřední části nezužitkoval ideální přihrávku Vlasáka před branku si sjíždějící Slovák. Třinec se před polovinou utkání většinou bránil a po chybě ve středním pásmu ranou z levého kruhu pořádně protáhl Hrubce osamocený Vlasák. Oceláři však těžké chvíle přečkali a ve 32. minutě po rychlém brejku zužitkoval Varaďovu přihrávku nekrytý Zagrapan. Za chvíli mohl po skončení přesilovky dokonat obrat ve skóre Gorškov, ale v pádu těsně minul odkrytou branku.

Domácí se probrali až v závěru druhé třetiny, Pletkův rychlý střelecký pokus z levého kruhu ale zastavila tyč. Naopak ve 43. minutě nabil Peterek přihrávkou z otočky na první letošní trefu Varaďovi. Indiáni poté zjednodušili hru, ale šance si nevypracovali ani během početní výhody. Pomohly jim až změny ve složení útočných trojic a v 51. minutě srovnal po nahození Straky nadvakrát bekhendem zakončující Pletka. Nápor Indiánů pokračoval do konce třetí třetiny, Hrubec ale podržel Oceláře po střele Jána Sýkory.

Oba týmy tak poprvé v novém ročníku nastoupily do prodloužení. V něm domácí nezúročili svoji převahu, ovšem nemuselo je to mrzet. Bod navíc jim totiž v nájezdech zajistil za stavu 1:1 poslední exekutor Kratěna.

4. kolo hokejové extraligy:
HC Škoda Plzeň - HC Oceláři Třinec 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 13. Dvořák (Pitule), 51. Pletka (Martin Straka), rozhodující sam. nájezd Kratěna - 32. Zagrapan (Varaďa, Polanský), 43. Varaďa (Peterek). Rozhodčí: Fraňo, Kalivoda - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 5049.
Plzeň: Machovský - Slovák, Jiří Hanzlík, Dan Růžička, J. Jeřábek, Mozík, Seman - Duda, Martin Straka, Vlasák - Kratěna, Lev, Pletka - J. Sýkora, T. Sýkora, Petruška - Dvořák, Pitule, Schleiss. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.
Třinec: Hrubec - Hrabal, Linhart, Roth, Galvas, Roupec, Zíb, Krejčí - Martin Růžička, Bonk, Rákos - Gorškov, Polanský, Adamský - Zagrapan, Peterek, Varaďa - Matuš, Marek Růžička, Rufer. Trenéři: Kalous a Marek.