Neporažená Slavia rozstřílela Zlín, Sparta otočila duel s Kladnem. Pardubice v derby udolaly Hradec

Ani po sedmém kole hokejové Tipsport extraligy neskončila vítězná šňůra Slavie a Zlín k jejímu utnutí měl hodně daleko, neboť úřadujícího vicemistra sešívaní deklasovali 6:0! Tři body za svým městským rivalem zůstává druhá Sparta, která proti Kladnu smazala dvoubrankové manko a nakonec Pechovou trefou v čase 59:40 brala všechny tři body. V dresu Litvínova se po rok a půl dlouhé pauze vrátil obránce Jiří Šlégr, Chemikům to ale aspoň na bod proti Třinci nestačilo. Ve východočeském derby nakonec udolaly Pardubice rivala z Hradce Králové 3:2 v prodloužení.

Zleva obránce Sparty Vladimír Sičák, kladenský útočník Ondřej Havlíček a brankář Pražanů Tomáš Pöpperle.

Extralize dál kraluje Slavia, která ani po sedmém kole neokusila hořkost porážky. Svěřenci Vladimíra Růžičky proti Zlínu navázali na svou páteční sedmigólovou kanonádu v Chomutově, proti Beranům navíc gólman Furch udržel čisté konto a sešívaní tak úřadujícího vicemistra deklasovali 6:0. Klíčový moment přišel ve druhé třetině, kdy Pražané za stavu 2:0 během tří minut třikrát skórovali. Dva góly zaznamenali útočníci Poletín s Bednářem.

Sparťanská ofenzivní síla nahání strach, vždyť v posledních třech zápasech Pražané nastříleli dohromady devatenáct branek! Proti Kladnu se však zápas dlouho vyvíjel v jejich neprospěch. Holešovičtí v polovině utkání prohrávali 0:2, pak však dokázali srovnat Simon s Hlinkou, aby vítězný gól Pražanů vstřelil dvacet vteřin před koncem základní hrací doby Pech.

Karlovy Vary se až v sedmém kole konečně dočkaly výhry za tři body, když na domácím ledě hladce přehrály Liberec 5:1. Energie vedla už po deseti minutách o dvě branky, naděje pro Bíle Tygry svitla jen na konci druhé třetiny, kdy na 1:3 snižoval Valský. Západočeši však v závěrečné části hry přidali dvě branky, i přesto nadále zůstávají o skóre poslední. Liberec prohrál už potřetí v řadě.

Brňanům sice vstup do sezóny vyšel, proti mistrovské Plzni však na domácím ledě prohráli 1:4. Kometa přitom nezačala špatně, na začátku druhé třetiny ji poslal do vedení Hanzlík, záhy ale srovnal Martin Straka a Brno v Kajot aréně po více než 201 minutách inkasovalo.  Západočeši ještě před druhou sirénou připojili další dvě branky, ve 46. minutě pak dal výsledku finální podobu svým druhým gólem v utkání Pletka.

Oceláři se oklepali z pátečního debaklu na Spartě a po výhře 3:1 v Litvínově ukončili šňůru čtyř výher domácích, za které po rok a půl dlouhé pauze nastoupil obránce Jiří Šlégr. Chemici se ve 26. minutě po Kousalíkově trefě v přesilovce ujali vedení, Rufer s Markem Růžičkou však náskok překlopili na stranu Ocelářů, v předposlední minutě pak Bonk trefou do prázdné brány upravil na 3:1 pro hosty.

Východočeské derby pro Pardubice

Hradec Králové dokázal bodovat i pošesté za sebou, ale nakonec jsou vítězem extraligového derby Pardubice. V prodloužení rozhodla přesilovková Benákova rána.

Hosté z Hradce před dosud největší návštěvou v této sezóně dvakrát v utkání vedli, ale gólová odpověď Pardubic přišla pokaždé docela rychle a nakonec byli domácí šťastnější. Oba celky se seřadily v tabulce za sebou, Hradec je pátý a Pardubicím patří šestá příčka.

Souboj dvou týmů ze spodku tabulky se odehrál ve Vítkovicích, kam zavítal Chomutov. Piráti v loňské sezóně nedokázali ani jednou vyhrát nad Ostravany v základní hrací době, teď to však zvládli hned na první pokus. Pod vítězství 2:0 se uprostřed druhé třetiny v rozmezí tří minut podepsali Kaše a David Hruška.

Hokejová Tipsport extraliga, 7. kolo
Karlovy Vary - Liberec 5:1on-line
Branky: 5. Kytnár, 10. Koblasa, 34. Zucker, 54. Zaťovič, 60. Hovorka - 40. Valský.
Vítkovice - Chomutov 0:2on-line
Branky: 27. Kaše, 30. D. Hruška.
Kometa Brno - Plzeň 1:4on-line
Branky: 21. Jan Hanzlík - 24. Martin Straka, 25. Novotný, 38. a 46. Pletka.
Slavia Praha - Zlín 6:0on-line
Branky: 11. a 29. Poletín, 13. a 38. Bednář, 30. Kadlec, 32. Micka.
Sparta Praha - Kladno 3:2on-line
Branky: 32. Simon, 44. J. Hlinka, 60. Pech - 19. S. Treille, 30. David Růžička.