V Liberci padlo třináct gólů, Hradec přestřelku famózně otočil. Třinec vyškolil lídra z Pardubic

oc, jsvSport.cz

Senzační stíhací jízdu předvedli hokejisté Hradce Králové, kteří prohrávali ve 12. kole Tipsport extraligy na ledě Liberce 2:6, přesto nakonec zvítězili 7:6 po prodloužení. Lídr z Pardubic padl v Třinci 0:3 a Oceláři se na Východočechy bodově dotáhli. Slavia popáté prohrála, když nestačila na Karlovy Vary, jimž podlehla 2:4. Plzeň porazila Chomutov 3:2, Kladno zdolalo Kometu Brno 5:1 a poslední Litvínov podlehl Vítkovicím 1:4.

Hokejisté Hradce Králové se radují po famózním obratu v zápase s domácím Libercem.

Hradec dokázal podesáté v řadě bodovat, přestože to na libereckém ledě dlouho na zisk bodů nevypadalo. V desáté minutě totiž Bílí Tygři vedli už 3:0. V polovině zápasu se mohli domácí radovat z vedení dokonce 6:2. Ani to však Hynkovým svěřencům k vítězství nestačilo. Ještě do konce druhé části snížili hosté na 3:6 a ve třetím dějství se pustili do stíhací jízdy, kterou v poslední minutě završil vyrovnávacím gólem Šimánek. Vítězství v následném prodloužení vystřelil Hradci Květoň.

Pardubice svou šňůru pěti vítězných zápasů v řadě v Třinci neprodloužily. Naopak Oceláři si po vítězství nad Východočechy připsali právě páté vítězství za sebou. Už po deseti minutách otevřel skóre Matuš a druhý gól přidal krátce před koncem úvodního dějství Adamský, který využil přihrávky Polanského po brejku 2 na 1. Třetí gól přidal Polanský sám, když tečoval střelu Rotha od modré. Čisté konto udržel třinecký gólman Hrubec.

Mistrovská Plzeň dvakrát za sebou prohrála, proti Chomutovu se Západočechům ale podařilo zvítězit. Indiánům v sestavě opět scházel kapitán Straka, na led nevyjel ani Kratěna. Domácí měli snový start do zápasu, když se už ve 3. minutě prosadil Sýkora. Lev přidal další branku ve druhé části. Severočeši ale bojovali dál, ve hře je držel zejména výborně chytající Hanuljak. Balej v 50. minutě snížil na 2:3 a zdramatizoval tak závěr zápasu. Domácí ale vítězství v základní hrací době uhájili a Piráti tak prohráli popáté v řadě.

Slavia nestačila ani na Energii

Slavii se v utkání s Karlovými Vary nepodařilo odčinit výprask od Sparty (0:6). Západočeši začali neproměněným střílením Zaťoviče, v průběhu první části však odskočili sešívaným o dva góly po zásazích Koblasy a Vachovce. Všem divákům na konci první třetiny zatrnulo, když bezvládně na ledě zůstal ležet Zucker, po zásahu lékaře však odjel za pomoci hráčů do kabin a v zápase později pokračoval. Pražanům se podařilo snížit zásluhou Sklenáře, ale Energie si v klidu došla pro již čtvrté tříbodové vítězství před domácími diváky v řadě. Ve třetí třetině se totiž gólově prosadili právě Zucker a Vlach. Slavia prohrála už popáté v řadě.

Kometa Brno, která byla před zápasem s Kladnem na třetím místě, ještě ani jednou nedokázala zvítězit na kluzišti soupeře v základní hrací době. A Moravanům se to nepodařilo ani proti Rytířům. Středočeši se ujali vedení hned po první střele, prosadil se Tenkrát. Krátce před koncem úvodní části náskok navýšil Sacha Treille. Na snížení Svobody dvěma brankami v závěru druhé části odpověděl kapitán Rytířů Pavel Patera. Svůj druhý gól přidal ve třetí třetině i Treille.

Litvínov prohrál pošesté v řadě. Verva tentokrát nestačila na Vítkovice, a to i přesto, že měla lepší start do zápasu, když je v 10. minutě poslal do vedení Černý. Ve druhé části ale vyrovnal Húževka a Ostravané si tři body vystříleli ve třetí třetině, v níž se prosadili Barinka, Huna a znovu Húževka. Litvínov zůstává nadále nejhorším týmem soutěže.

Hokejová Tipsport extraliga, 12. kolo:
Karlovy Vary - Slavia 4:2on-line
Branky: 6. Koblasa, 15. Vachovec, 49. Zucker, 57. Vlach - 25. Sklenář, 20. Valach.
Liberec - Hradec 6:7 po prodlouženíon-line
Branky: 5. Bulík, 7. Vampola, 10. Bartek, 14. Urban, 16. Vampola, 28. Bulíř - 12. Mertl, 20. Červený, 32. Kudrna, 40. Škoda, 53. Suja, 60. Šimánek, 62. Květoň.
Třinec - Pardubice 3:0on-line
Branky: 10. Matuš, 19. Adamský, 34. Polanský.
Plzeň - Chomutov 3:2on-line
Branky: 3. T. Sýkora, 25. Lev, 41. Duda - 27. Bartečko, 50. Balej.
Litvínov - Vítkovice 1:4on-line
Branky: 10. Černý - 36. Húževka, 49. Barinka, 53. Huna, 58. Húževka.
Kladno - Brno 5:1on-line
Branky: 4. Tenkrát, 20. Treille, 39. Patera, 40. Patera, 51. Treille - 27. T. Svoboda.