Sparta ukončila úspěšnou sérii Hradce a upevnila si vedení v extralize. Drama na Slavii

Hokejisté pražské Sparty se i po úvodním kole druhé čtvrtiny základní části Tipsport extraligy vyhřívají v čele soutěže. Holešovičtí zvítězili v Hradci Králové přesvědčivě 5:1 a uťali šňůru úspěchů soupeře, který před tím bodoval v 11 zápasech v řadě. V dalších zápasech zvítězil Liberec nad Třincem 4:2, výhodu domácího prostředí přetavil v zisk tří bodů i Zlín po výhře 4:1 nad Litvínovem, Vítkovice podlehly mistrovské Plzni 2:4, Chomutov přehrál 4:2 tým Karlových Varů a Slavia zdolala Kladno nejtěsnějším rozdílem 1:0. Stínem zápasu bylo zranění rozhodčího Tomáše Horáka, jehož trefil vyhozený puk do hlavy, a arbitra odvezli s otřesem mozku do nemocnice Na Bulovce. Kolo uzavře v úterý duel Komety Brno v Pardubicích.

Hráči Sparty se radují z gólu.

Sparta i bez nemocného Tona a zraněného Hlinky nepřipustila senzaci a Hradec porazila i podruhé v sezóně stejným výsledkem. Soupeři, který se mohl v případě výhry na Jandačovy svěřence dotáhnout, odskočila třemi góly v prostřední třetině, počtvrté za sebou naplno bodovala při famózním skóre 17:3 a upevnila si vedení v tabulce. Pražané děsí především svým útokem, který je s 61 góly suverénně nejlepším v extralize.

Nedělní utkání poněkud zhořklo hradeckému obránci Františku Ptáčkovi, který oslavil 1100. zápas v extralize. Jubilant předtím dlouho dělal kapitána právě v pražském klubu a získal s ním čtyři mistrovské tituly.

Mistrovské Plzni se v soubojích s Vítkovicemi daří a její hráči to potvrdili na jejich ledě i tentokrát - sérii výher proti Ostravanům natáhli na šest zápasů. Domácí nedokázali v první třetině skórovat ani ze dvou nařízených trestných střílení: na plzeňského Mensatora si nepřišli Húževka ani  Káňa. Přesto Vítkovičtí dokázali třígólový náskok hostí stáhnout na rozdíl jediné branky, ale při zoufalé snaze o vyrovnání a hře bez gólmana pečetil výhru Západočechů trefou přes celé kluziště Mozík.

Litvínovu nepomohly ve Zlíně ani čerstvé ofenzivní posily Pavel Rosa a Peter Jánský, v tabulce zůstává nadále poslední. Domácí Severočechy zaskočili, již ve 40. vteřině otevřel skóre Balaštík, v přesilovce přidal brzy druhý gól Veselý a ani Hüblův kontaktní gól je nevykolejil. V poklidu si díky dalším dvěma přesným trefám dokráčeli pro tři body, naopak Litvínov nebodoval v osmém duelu za sebou.

Kolář přišel a zápas rozhodl

Třetí čisté konto v sezóně vychytal díky 26 úspěšným zákrokům slávistický gólman Dominik Furch a přispěl k vítězství svých barev v souboji s Kladnem. Dramatický duel, který musel dopískat jako hlavní sám Vladimír Pešina, protože  jeho kolega Tomáš Horák led opustil po nešťastném zásahu pukem s krvavým zraněním na hlavě na nosítkách, rozhodl jediný gól útočníka Jana Koláře: nová posila z Pardubic se v prvním zápase lépe uvést nemohla...

Ani dvougólové manko nesrazilo hokejisty Třince v utkání v Liberci, zásluhou tref obránce Vladimíra Rotha dokázali Oceláři náskok domácích vymazat. Vítězný gól ovšem zaznamenal ve 47. minutě liberecký útočník Tomáš Urban, jenž se v zápase prosadil rovněž dvakrát a důležitou výhru po třech porážkách v řadě podtrhl při hře hostí bez brankáře do opuštěné klece Víšek. Severočeši Oceláře pokořili i podruhé v sezóně.

Po šesti prohrách za sebou si znovu vychutnali slastný pocit z vítězství hráči Chomutova. V podkrušnohorském derby se sice Karlovy Vary dlouho držely a na začátku třetího dějství byl stav nerozhodný 2:2, vítězný gól však zaznamenal domácí zadák Jaroslav Mrázek a skóre uzavřel kanonýr David Hruška. Nadále tak platí, že Energie dosud uhrála venku jediný bod.

Utkání Pardubic s Kometou Brno je na programu až v úterý 22. října v 18:00.

Hokejová Tipsport extraliga - 14. kolo:
Vítkovice - Plzeň 2:4on-line
Branky: 32. Strapáč, 44. Štencel - 3. Duda, 14. Slovák, 29. J. Straka, 60. Mozík
Chomutov - Karlovy Vary 4:2on-line
Branky: 24. Bartečko, 27. Divíšek, 46. Mrázek, 53. D. Hruška - 15. Zaťovič, 42. Bičánek