Karlovy Vary - Chomutov 5:4 PPKarlovy Vary porazily před chabou návštěvou Chomutov v prodloužení

Karlovy Vary

Karlovarští hokejisté zvítězili na domácím ledě v úvodním zápase ve skupině o umístění v extralize nad Chomutovem 5:4 po prodloužení. O vítězství rozhodl ve třetí minutě prodloužení David Zucker.

Na duel do KV Areny zavítalo 759 diváků. První třetina přinesla jedinou branku, když se v 15. minutě prosadil Zaťovič. Jeho střelu Růžička chytil, ale nakonec mu kotouč propadl do branky.

Ve druhé třetině se diváci dočkali šesti gólů, po třech na každé straně. Za domácí se postupně prosadili z brejku Zaťovič a v početní výhodě pak Rýgl a Pohl. V dresu Pirátů korigovali stav Kubinčák a dvěma brankami Jaroslav Svoboda. U té druhé měl Svoboda veliké štěstí, jelikož nastřelil zpoza branky brusle Bičánka, který srazil puk za Závorku.

Ve třetí třetině Chomutov přidal na pohybu a domácím chvilku trvalo, než se rozhýbali. V 50. minutě nejprve hosté trefili tyč, ale v 54. minutě už se radovali z vyrovnávací branky, když se prosadil Ondřej Kaše. Na řadu tak přišlo prodloužení. To ukončil v 63. minutě David Zucker, když dorazil kotouč do prázdné branky.

Play out hokejové extraligy - 1. kolo:
HC Energie Karlovy Vary - Piráti Chomutov 5:4 v prodl. (1:0, 3:3, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 15. Zaťovič (Rýgl), 25. Zaťovič (Dresler, Šmach), 33. Rýgl (Roman Vlach, Kytnár), 39. Pohl (Balán, Zaťovič), 63. Zucker - 27. Kubinčák (D. Hruška, M. Jass), 30. Jaroslav Svoboda (Bartečko), 35. Jaroslav Svoboda (Bartečko, Bomersback), 54. O. Kaše (Kämpf, Sikora). Rozhodčí: Hribik, Turčan - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:0. Diváci: 759.
Karlovy Vary: Závorka - Rýgl, Bičánek, Kubka, Gulaši, Dresler, Šmach - Pohl, Balán, Zaťovič - Micka, Roman Vlach, Kytnár - Zucker, R. Hruška, R. Dlouhý - V. Tomeček, Vachovec, Koblasa. Trenéři: Mlejnek, Kverka st. a Kněžický.
Chomutov: Martin Růžička - Pulpán, Malec, J. Stehlík, M. Jass, Bartejs, J. Mrázek, Lojek - Bartečko, Jaroslav Svoboda, Bomersback - D. Hruška, J. Straka, Kubinčák - Šagát, Račuk, Hřebejk - Sikora, Kämpf, O. Kaše. Trenéři: Beck, R. Kaše a Martínek.