Lev - Dynamo 2:1Šampión KHL v Praze padl, Lev si vyšlápnul na mistrovské Dynamo

13. Cingel 1 : 0
24. Kapanen 2 : 0
34. Pestuško 2 : 1

Martin KézrPrávo

Za nejlepší výkon v letošní sezóně KHL se dočkali hokejisté pražského Lva sladké odměny. Na domácím ledě získali skalp mistrovského Dynama Moskva. Výhru 2:1 museli před zraky ruského velvyslance vydřít, udrželi však neporazitelnost před vlastními fanoušky a poskočili na čtvrtou příčku konferenční tabulky.

Ondřej Němec ze Lva (vlevo) a Denis Mosaljov z Dynama Moskva.

Až na třetí letošní domácí vystoupení Lva dorazila skutečně solidní návštěva, přece jen obhájce titulu byl diváckým lákadlem. Téměř sedm tisíc diváků v hledišti vidělo od začátku velmi dobrý hokej. Počáteční tlak Lva umocnily přesilovky, skóre se při nich ale nepohnulo. Přitom Řepík měl vyloženou šanci, když na něj zívala odkrytá část branky.

Do vedení se pražský klub dostal ve 13. minutě, kdy vypálil Ševc a hned několik hráčů se pak snažilo dostat puk do branky. Obránci Dynama ji při závaru posunuli, kotouč ale ještě předtím přešel čáru. Platnost gólu muselo stvrdit video, nakonec byl připsán 21letému slovenskému útočníkovi Lukáši Cingelovi.

Hosté měli potíže prolomit dobře fungující defenzivní činnost Lva, jehož vedení zvýraznila pohotová kombinace prvního útoku po dokonalém rozebrání obrany Dynama. Novotný u mantinelu vybojoval puk, bleskově ho poslal na hokejku Klepišovi a ten jen přihrál úplně volnému Kapanenovi, který už střílel do prázdné branky.

Dlouhou přesilovku 5 na 3 Lev nevyužil

Lev těžil z dobrého pohybu, zvládal i osobní souboje a mohl soupeře dorazit v polovině zápasu při 104vteřinové přesilovce pět na tři. Klepiš během ní trefil tyčku, jenže hledištěm vyvolávaný třetí gól v síti Dynama neskončil. Naopak hosté zvedli hlavu a nejproduktivnější z hráčů mistrovského celku Pestuško (5+4) se postaral o snížení a tedy dramatickou třetí třetinu.

Přitom poměr střel na jejím začátku zněl 27:8, ale rozdíl ve skóre byl pouze jednogólový. Domácí tým hrál v utkání celkem osmkrát v početní výhodě, ale žádnou nezužitkoval. Naštěstí domácí nemuseli litovat, protože i za stavu 2:1 jim výtečně fungovala obrana a Fin Vehanen, jehož ligová úspěšnost už šplhá k 95 procentům, působil v brance Lva hodně jistě.

Tajenku duelu mohl v 50. minutě rozluštit domácí Christensen. V sólu ale nedokázal překonat Lazušina, který nečekaně chytal za Dynamo místo reprezentanta Jeremenka. Obhájci titulu nepomohla k vyrovnání ani více než minutová power play, kterou ještě umocnilo Kapanenovo vyloučení. Dynamo přivezlo ukázat divákům Gagarinův pohár, který dvakrát po sobě získalo, ale z Prahy odjíždělo poražené.

Kontinentální hokejová liga:
Lev Praha-Dynamo Moskva 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)on-line
Branky: 13. Cingel, 24. Kapanen – 34. Pestuško, hlavní rozhodčí Nord (Švéd.) a Romasko (Rus.), vyloučení 6:9, bez využití, 6746 diváků.
Lev Praha: Vehanen – O´Byrne, Oystrick, Nakládal, Ševc, Němec, Gragnani, Mikuš – Klepiš, Kapanen, Novotný – Řepík, Vrána, Birner – Thörnberg, Zackrisson, Sekáč – Danielsson, Christensen, Cingel.
Dynamo Moskva: Lazušin – Graňák, F. Novák, Jalasvaara, Solovjov, Mironov, Bojkov, Barancev, Korjagin – Pestuško, Gorovikov, Komarov – Kokarev, Cvetkov, Karšums – Sopin, Babenko, Glazačev – Mosaljov, Pestunov, Kvapil.
Výsledky dalších sobotních zápasů KHL:
CSKA Moskva - Nižnij Novgorod 1:2
Dinamo Riga - Viťaz Podolsk 6:1 (za domácí Polák 0+1)
Slovan Bratislava - Kazaň 2:1 v prodl. (za domácí Škoula 0+1).

6 Slovan 54 120 : 160 67
7 Minsk 54 102 : 161 53