Kaberle rozhodl o výhře Toronta v prodloužení

NEW YORK

Český hokejový obránce Tomáš Kaberle byl hlavní hvězdou Toronta v zápase NHL v Pittsburghu, kde svou brankou v prodloužení rozhodl o vítězství hostí 3:2. Kaberle, jenž figuruje v nominaci české reprezentace na olympijské hry v Turíně, překonal v prodloužení domácího brankáře Fleuryho střelou zápěstím a připravil "Tučňákům" pátou porážku v řadě.

"Najel jsem si do volného prostoru, kde mne nikdo neatakoval. Měl jsem tak trochu času vybrat si, kam střelu umístím. A vyšlo to," usmíval se po zápase Tomáš Kaberle, jemuž na rozhodující branku přihrál Mats Sundin. Švédský kapitán Maple Leafs byl u všech branek hostí, na dva góly přihrál, ve druhé třetině pak skóroval sám.

"Byl to těžký zápas, ve kterém jsme museli tvrdě bojovat. Dva body mají v tomto případě velkou cenu," tvrdil Sundin, jenž byl spokojen především s hrou svého týmu v oslabení. Jen za poslední třetinu měl totiž Pittsburgh pětkrát výhodu přesilové hry, využil ji však pouze jednou.

Vokoun inkasoval v Calgary třikrát

Jedinou branku hokejistů Dallasu v zápase proti Detroitu vstřelil český útočník Jaroslav Svoboda. Ten vyrovnával ve druhé třetině na 1:1, ale Detroit pak góly Zetterberga a Holmströma odskočil na dvoubrankový náskok. Necelou minutu před koncem pak upravil na konečných 4:1 pro hosty střelou do prázdné brány Kirk Maltby.

Tomáš Vokoun inkasoval v Calgary už po necelých šesti minutách a těsně před koncem první třetiny musel puk lovit ze sítě podruhé. Pak ale jeho Nashville díky dvěma brankám v přesilových hrách vyrovnal a český gólman dovolil skórovat už pouze Kristianu Husseliusovi. Smithson a Usphall pak v poslední části zařídili vítězství Predátorů 4:3. Na jednu branku přihrál Marek Židlický.

Washington - Boston 3:4 v prodl. (0:0, 2:1, 1:2 - 0:1)
Branky: 30. Biron, 37. C. Clark, 52. Ovečkin - 26. G. Murray, 52. Sturm, 53. Samsonov, 63. Stuart. Zásahy brankářů: Kölzig 43/4 - Toivonen 18/3.
Pittsburgh - Toronto 2:3 v prodl. (0:0, 1:2, 1:0 - 0:1)
Branky: 28. Recchi, 53. Ouellet - 29. Chavanov, 40. Sundin, 63. T. Kaberle. Zásahy brankářů: Fleury 33/3 - Tellqvist 35/2.
Dallas - Detroit 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Branky: 17. Svoboda - 9. Samuelsson, 25. Zetterberg, 49. Holmström, 60. Maltby. Zásahy brankářů: Turco 22/3 - Osgood 28/1.
Calgary - Nashville 3:4 (2:0, 1:2, 0:2)
Branky: 6. Nilson, 20. Phaneuf, 38. Huselius - 28. Hall (Židlický), 35. Fiddler, 49. Smithson, 54. Upshall. Zásahy brankářů: Sauve 40/4 - Vokoun 26/3.
4. Colorado3719315139:12541
5. Minnesota3616416101:8936
Pacifická divize:
1. Dallas3523111119:9647
2. Los Angeles3823114131:11047
3. Phoenix3718217104:10338
4. Anaheim3616614103:10138
5. San Jose3515515105:11135
Pozn.: Za názvem klubu následuje počet zápasů, počet výher, počet porážek v prodloužení či po samostatných nájezdech a počet porážek v normální hrací době.