Chicago - Los Angeles 2:6Stav série 1:1Los Angeles díky Carterově smršti ve třetí třetině vyrovnalo sérii s Chicagem

Chicago

Hokejisté Los Angeles otočili druhý zápas finále Západní konference a na hřišti Chicaga zvítězili 6:2. Králové prohrávali o dvě branky, ale zejména díky gólové smršti ve třetí třetině a Carterově hattricku dokázali vývoj zápasu otočit a srovnat sérii na 1:1 na zápasy.

Jef Carter z Los Angeles (vlevo) se raduje z gólu, který vstřelil Chicagu. Vpravo obránce Blackhawks Niklas Hjalmarsson.

Chicago doma v probíhající sezóně v play off ještě neprohrálo a slibně začalo i ve druhém utkání série proti Kings. Po brejcích otevřeli skóre zápasu Leddy v první třetině a Smith na začátku druhé. Necelé dvě minuty před odchodem do kabin před třetí přestávkou ale snížil díky důrazu Williams.

Tento gól Los Angeles pořádně nažhavil, protože do třetí třetiny hosté vlétli. Už po minutě a půl Carter tečoval při přesilové hře střelu Doughtyho a bylo vyrovnáno. Rozdílový gól padl opět v početní výhodě a parádní střelou pod víko se o něj postaral Muzzin.

Vzápětí Toffoli využil zaváhání domácí obrany, která ho nechala stát v ideální střelecké pozici mezi kruhy a náskok navýšil. O poslední dva góly se postarala hlavní hvězda zápasu Carter, který nejdříve vyřešil situaci dva na jednoho povedenou střelou k bližší tyči a následně pečetil výhru gólem do prázdné brány.

Carter se stal dvanáctým hráčem v historii NHL, jemuž se podařilo v play off vstřelit hattrick ve třetí třetině. Kings se navíc podařilo zlomit prokletí chicagského ledu, v loňské sezóně zde ve vyřazovacích soubojích neuspěli ani v jednom ze tří zápasů a celkově zde měli v play off bilanci 0:7.

Semifinále play off NHL:
Západní konference - 2. zápas:
Chicago - Los Angeles 2:6 (stav série 1:1)
Branky: 15. Leddy, 22. B. Smith - 42., 55. a 57. J. Carter, 39. Williams, 45. Muzzin, 49. Toffoli. Střely na branku: 25:31. Diváci: 22.019. Stav série: 1:1.