Montrealský Prust musí za zranění soupeře vynechat dva zápasy

New York

Montrealský hokejista Brandon Prust nesmí nastoupit ve dvou zápasech finále Východní konference NHL za zákrok na Dereka Stepana z New Yorku Rangers, jemuž zlomil čelist. Druhý nejproduktivnější hráč Rangers v letošním play off musel na operaci a zatím není jasné, jak dlouho bude týmu chybět.

Derek Stepan z New York Rangers po zranění v boji s Montrealem.

Prust zranil třiadvacetiletého Stepana, jenž v 17 zápasech vyřazovací části zaznamenal 11 bodů, v první třetině čtvrtečního duelu. Stepan zápas po ošetření dohrál, zlomeninu odhalila až páteční prohlídka. Montrealský útočník nebyl za svůj zákrok v utkání potrestán, disciplinární komise NHL mu však posléze zastavila činnost na dva zápasy.

Rangers ve čtvrtek prohráli 2:3 v prodloužení, v sérii vedou 2:1 na zápasy. Čtvrtý duel se na jejich ledě hraje v neděli. Domácím bude v dalších bojích o Stanleyův pohár chybět Daniel Carcillo, který dostal desetizápasový trest za napadení rozhodčího.