Kopecký je na Katalánské rallye pátý, vede šampión Loeb

Salou

Český jezdec Jan Kopecký pokračuje v Katalánské rallye ve skvělých výkonech z pátku a po sobotní druhé etapě se posunul na páté místo. Čtvrtý díl mistrovství světa na asfaltových tratích v okolí Salou stále vede úřadující šampión Sébastien Loeb.

Čtyřiadvacetiletý Kopecký s fabií ztrácí celkově po dvanácti erzetách 2:24 minuty na vedoucího Francouze. Na pátém místě loni skončil ve Španělsku tehdejší člen továrního Fordu Roman Kresta, Kopecký byl osmý.

Po dnešní čtvrté erzetě se český pilot dostal dokonce na čtvrté místo, když v 11,5 km dlouhém testu obsadil třetí místo a zároveň z celkové třetí příčky musel kvůli poruše svého citröenu odstoupit Španěl Xavi Pons.

V následující vložce však Kopeckého již předstihl mohutně dotahující Fin Marcus Grönholm, který v pátek klesl z prvního místa až na desáté kvůli problémům s turbem svého fordu. Dnes ale focus dvojnásobného mistra světa pracoval spolehlivě.

Kopecký se dopoledne oproti první etapě posunul o jednu příčku také díky propadu Nora Pettera Solberga, jenž v každé vložce ztrácel desítky sekund a ze čtvrtého místa klesl na sedmé.

Štěpán Vojtěch je patnáctý

Loebovi se příliš nevyvedly úvodní dvě dnešní rychlostní zkoušky, v nichž obsadil shodně šesté místo. Obhájce loňského španělského triumfu ale z dalších čtyř erzet dvě vyhrál a jeho náskok před Danim Sordem s citroënem je 34 sekund. Průběžná bronzová příčka patří francouzskému jezdci v peugeotu Alexandrovi Benguému, jenž ztrácí 2:05 minuty a Grönholma má čtyři sekundy za sebou.

Štěpán Vojtěch s Peugeotem 206 WRC je patnáctý, za ním v pořadí figuruje Martin Prokop. Ten má v čele hodnocení jezdců juniorského MS téměř třicetisekundový náskok před Belgičanem Berndem Casierem na renaultu.

Katalánskou rallye zakončí nedělní třetí etapa se čtyřmi měřenými úseky.

Výsledky - po 2. etapě:
1. Loeb (Fr./Citroën) 2:24:57,8, 2. Sordo (Šp./Citroën) -34,5, 3. Bengué (Fr./Peugeot) -2:05,5, 4. Grönholm (Fin./Ford) -2:09,6, 5. Kopecký (ČR/Škoda) -2:24,0, 6. Duval (Belg./Škoda) -3:30,3, ...12. G. Panizzi (Fr./Škoda) -6:17,4, 13. Aigner (Rak./Škoda) -6:54,5, 15. Vojtěch (ČR/Peugeot) -13:17,5, 16. Prokop (ČR/Citroën) -17:32,5.