Rubriky:

Odjinud

Ručník skončil v ringu, žádný rekord, konec debatám o podvádění

22. června 2016 12:30 - Praha

Pomyslný ručník skončil v ringu, pokus o přeběhnutí USA se nezdařil. Robert Young ukončil svůj pokus pro zranění, utrpěl zlomeninu prstu. Výzva o překonání nejrychlejšího času zemřela. Opět. Třiatřicetiletý běžec z Londýna vyrazil 14. května z Kalifornie. Cílem byl New York - 29. června. Jeho cesta, která byla vyměřena na 4828 kilometrů, nepoznala cíl.

 

Facebook: Marathonmanuk

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Michael Speicher, který je Youngovým sponzorem, informaci potvrdil serveru runnersworld.com. Běžec byl přitom na cestě 36 dní a zdolal více než 3200 kilometrů.

Podle Speichera bojoval Young s bolestí nohy několik dní, navštívil dokonce dva lékaře. Byla mu předepsána antibiotika proti infekci, chtěl pokračovat, ale stav byl příliš bolestivý, nedal se vydržet. „Je zřejmé, že Rob byl zklamaný, ale stále je to ten starý Rob. Pořád se usmíval," citoval Speicher. „Celý náš tým je užaslý, že zvládl více než 2000 mil," dodal.

Rekord má stále v moci Giannino junior

Rekord stále drží Frank Giannino junior, který v roce 1980 zvládl toto peklo za 46 dní, 8 hodin a 36 minut. I po posledním pokusu ho má stále v moci. Dva pokusy o překonání už v tomto roce selhaly, před pár hodinami přišel třetí. Kdo bude další? A uspěje?

Před pár dny se ve spojení s Youngem objevily informace, že rodák z Londýna měl údajně podvádět. Měl využít podpory vozidla přes východní Kansas. Tyto zvěsti Young vehementně odmítal, dokonce přiznal, že mu berou sílu v dosažení cíle.

Pochyby, které bolely

Server letsrun.com uveřejnil článek od Ashera Delmotta, který publikoval titulek „Robert Young při běhu napříč Amerikou podvádí," ve kterém tvrdí, že si bere občasné přestávky, zatímco na svoji podporu využívá pomalu jedoucí auto. „Když jsem se dostal blízko, začal jsem natáčet, ale běžce jsem neviděl," citoval ho webový server outsideonline.com.

„Nohy mě bolí, mám je jako z olova, bolí mě kolena, mám problém s Achillovou patou. Teplo mě vysává, trpím. Pochyby o tomto běhu mě bolí," řekl ještě před pár dny běžec, který stále věřil, že pozná sladký cíl v New Yorku. Nedoběhl. Nyní má dvě jistoty. Ví, že cíle pro tentokrát nedosáhl, dále ví, že bolest ustoupí, jenže musel hodit ručník do ringu.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce