Rubriky:

Odjinud

Zapalte své tenisky! Volba prezidenta má větší dopady, než kdo vůbec čekal

17. listopadu 2016 08:29 - Washington

Volba prezidenta Spojených států amerických rozděluje nejen společnost, ale už i sportovce. Ti se v důsledku sympatií či nesympatií s podporovateli či odpůrci nastupujícího prezidenta Donalda Trumpa vrhají tu proti policejním kordonům, tu z oken svých kanceláří. Teď sportsmani vzali do rukou sirky a zapalovače a jali se likvidovat části své vlastní výbavy! Kam to až dospěje? Co bude hořet příště?

 

Profimedia.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Sociální sítě zaplavují stále nové a nové fotky i videopříspěvky, jak někdo odhazuje do koše své použité, ale i zcela nové boty značky New Balance. A najdou se i tací, co neváhají povolat dobrého sluhu, ale špatného pána - oheň a zcela bez skrupulí zapálit svou obuv. Proč?

ČTĚTE TAKÉ: Atletka cestou z tréninku vytáhla ženu a dítě z hořícího domu

Brightonský výrobce sportovních potřeb, respektive jeho viceprezident pro public relations nepřímo vyjádřil podporu nastupujícímu prezidentovi Trumpovi: „Věci se hýbají tím správným směrem, zatímco Obamova administrativa se k nám otáčela zády." Matt LeBretton měl na mysli především dohodu o Transatlantickém partnerství (TTIP). Ta by pro národní ekonomiku znamenala snížení daňové zátěže a uvolnění kvót pro dovozy ze zahraničí a pro firmu stále ještě produkující výrobky pro americký trh převážně ve Spojených státech jisté potíže.

Zástupci firmy přímo označují TTIP za možný důvod snižování počtu pracovních míst. Sami tvrdí, že výrobu v USA chtějí zachovat a nepřesouvat ji kvůli vyšším výrobním nákladům do levného zahraničí. Odpůrci Trumpa však pochopili vyjádření jasně: New Balance podporuje Trumpa, do pekla s Trumpem, do pekla s New Balance! A na svých zahradách a chodnících připravili opravdové peklo pro začátek alespoň produktům této známé značky.

Jak bude nadále aféra pokračovat, zatím není jasné. Na sociálních sítích se objevilo jiné oficiální sdělení firmy NB mírnící vyostřené nedorozumění. Pan LeBretton možná dostane novou funkci - viceprezident pro firemní podlahové krytiny a pár excentriků si ještě zapálí několik kousků funkčního sportovního vybavení. A poučení pro nás? V příštích volbách musíme dát našim politikům jasně najevo, že své boty musí nosit tak, aby byla patrná značka výrobce. Všichni přece chceme mít jistotu, že doma pálíme tu správnou firmu, no ne?!

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce