Vítkovice - Budějovice 1:4Motor zaskočii Vítkovice a po měsíci slaví tříbodový zisk

3. Toman 0 : 1
31. Vráblík 0 : 2
34. Vondrka 0 : 3
38. Jarůšek 1 : 3
60. Gulaš 1 : 4

Hokejisté Českých Budějovic ukončili téměř měsíční čekání na plný bodový zisk a ve 48. kole extraligy zvítězili ve Vítkovicích 4:1. Hosté na úspěch zadělali v prostředním dějství, ve kterém po gólech Romana Vráblíka a Michala Vondrky odskočili do tříbrankového vedení. Motor si tak připsal po sedmi zápasech výhru v řádné době, venku za tři body zvítězil po necelých dvou měsících. Zato Vítkovičtí doma prohráli popáté z posledních šesti utkání.

Ostravský celek opět potvrdil, že v poslední době se na domácím ledě spíš trápí. Už ve třetí minutě inkasoval z hole Tomana, který pohotově dokončil Dzierkalsův výpad zpoza brány. Vítkovice zahrozily v první přesilovce zásluhou Raskoba, jeho švih však jen zazvonil na tyč. K trvalému tlaku se Ostravané ale nemohli dostat, a když v úvodu druhé části propasíroval kotouč za Strmeňova záda přece jen Mueller, padl jeho gól už po odpískání.

Hosté pak převzali aktivitu a těsné vedení se odhodlali bránit ofenzivou. Za to byli odplaceni v 31. minutě v přesilovce, kterou dělovkou od modré čáry využil Vráblík. Vítkovicím v této fázi zápasu nešlo nic a soupeř rychle své převahy využil k dalšímu navýšení náskoku, o nějž se po přečíslení dva na jednoho postaral ve 34. minutě přesnou dorážkou Vondrka.

Úplný knokaut pak mohl zasadit Ostravanům dokonce v oslabení Valský, ale jeho únik Stezka zmařil. Až v závěru druhé části se domácí usadili v útočném pásmu a Jarůšek jim vrátil naději přesným švihem do horního růžku.

Obrat k lepšímu však nenastal a Jihočeši soupeře v závěru nepustili do žádného výrazného tlaku. Selhal i poslední pokus Vítkovic s šesti hráči v poli, při němž riskantní Lakatošovu přihrávku napříč vlastním pásmem zachytil Gulaš a svou dvaadvacátou trefou sezony zpečetil překvapivý úspěch Motoru.

HC Vítkovice Ridera - HC Motor České Budějovice 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 38. Jarůšek (Raskob, L. Kovář) - 3. M. Toman (Dzierkals, Z. Doležal), 31. Vráblík (Štencel), 34. Vondrka (Valský), 60. Gulaš. Rozhodčí: Hradil, Kika - Hlavatý, Lederer. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváci: 5525.
Vítkovice: Stezka - Grman, Mikuš, Raskob, Koch, J, Stehlík, Prčík, od 21. navíc L. Kovář - Mueller, Lindberg, Roberts Bukarts - Lakatoš, L. Krenželok, Fridrich - M. Kalus, Chlán, Kotala - Jarůšek, Marosz, Dej. Trenér: Holaň.
České Budějovice: Strmeň - Vráblík, Štencel, Percy, Bindulis, Kachyňa, Hovorka - Gulaš, Pech, Čachotský - Vondrka, M. Hanzl, Valský - Dzierkals, M. Toman, Z. Doležal - Strnad, Přikryl, V. Tomeček. Trenér: Čermák.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.