Hlavní obsah

Pištěk po devíti letech ve Švédsku míří do Litvínova

Hokejový útočník Theodor Pištěk, který působil posledních devět let ve Švédsku, se stal novou akvizicí Litvínova. Uvedl to oficiální klubový web. Třiadvacetiletý odchovanec Sparty strávil uplynulé dvě sezony v celku BIK Karlskoga v druhé nejvyšší lize.

Foto: Profimedia.cz

Theodor Pištěk se stal novou akvizicí Litvínova.

Článek

„Theodor Pištěk je mladý a perspektivní útočník s mezinárodními zkušenostmi. Věříme, že jeho příchod posílí naši ofenzivu a přinese nové impulzy do týmu,“ uvedl generální ředitel Litvínova Pavel Hynek.

Pištěk odešel už ve 14 letech z Karlových Varů do Örebra. Tam působil v mládežnických týmech až do sezony 2020/2021, ve které nastupoval i ve třetí nejvyšší soutěži za Köping.

Po ní odešel na University of Massachusetts, kde ale za tým Lowell v NCAA odehrál vinou zranění jediný zápas. Vrátil se do Švédska do druholigového Kristianstadu, odkud se pak předloni přesunul v rámci Allsvenskan do Karlskogy. Za čtyři sezony ve druhé nejvyšší švédské lize nasbíral ve 226 startech 122 bodů za 57 branek a 65 asistencí.

„Theo působil několik let ve Švédsku ve druhé nejvyšší soutěži a dokázal se v ní prosadit. Je to velmi kvalitní liga, ze které chodí hodně hráčů i do nejvyšší švédské. Vidíme v něm potenciál a věříme, že se u nás bude zlepšovat. Je to přímočarý křídelní útočník s dobrým tahem do branky,“ řekl sportovní manažer Vervy Tomáš Vrábel.

Pištěk se na návrat do Česka po dlouhé době těší. „Po olympiádě dětí a mládeže jsem dostal nabídku a šel jsem to (do Švédska) zkusit. Měli jsme to jako rodina tehdy jako výzvu. Nakonec z toho bylo devět let,“ uvedl. Vždy ale sledoval extraligu. „A člověk si říká, že by si ji taky jednou rád zahrál. Teď přišla šance a cítil jsem, že je správný čas. Chci si to zkusit doma, před rodinou a kamarády. A proč zrovna Litvínov? Zaznamenal jsem velký zájem a samá pozitivní doporučení. Fanoušci, prostředí, všechno sedělo,“ dodal Pištěk.