K. Vary - Pardubice 0:5Hokejisté Pardubic vyhráli v Karlových Varech 5:0 a ovládli základní část

33. Kousal 0 : 1
41. Sedlák 0 : 2
42. Kousal 0 : 3
47. Sedlák 0 : 4
56. Vondráček 0 : 5

Hokejisté Pardubic vyhráli v 48. kole extraligy v Karlových Varech 5:0 a definitivně si zajistili triumf v základní části. Získali tak premiérově Pohár předsedy APK LH Jaroslava Pouzara a zajistili si účast v příštím ročníku Ligy mistrů. Po dvou gólech Dynama dali Robert Kousal a Lukáš Sedlák, brankář Roman Will udržel popáté v sezoně čisté konto.

Úvodní třetina mezi přinesla trvalý tlak favorita z východu Čech a i přesto, že počet střel na branku byl 13:2 ve prospěch favorita, žádná z nich za zády domácího gólmana neskončila. Nejblíže k otevření skóre byl v 15. minutě před Lukešem zcela osamocený Radil, ale svoji šanci nevyužil.

Na druhé straně se do zajímavého přečíslení dostala dvojice Koffer a Redlich, který ale střelou po ledě těsně minul levou tyč Willovy branky.

I prostřední dějství se neslo ve znamení trvalé herní převahy Dynama. Hned na úvod se na Lukeše řítil Hyka, ale jeho střela skončila jen mezi betony výborně chytajícího karlovarského gólmana. Domácí odolávali tlaku favorita velkou bojovností a obětavostí.

A mohli otevřít skóre, osamocený Hladonik však v předbrankovém prostoru bekhendovou kličkou na Willa nevyzrál. Ve 33. minutě našel Čerešňák ideální přihrávkou přes celé hřiště na útočné modré Kousala a ten střelou po ledě otevřel skóre zápasu a ukončil tak Lukešovou 93 minut trvající neprůstřelnost.

Velkou šanci na srovnání průběžného skóre dostali Západočeši mezi 35. a 36. minutou, kdy byli krátce po sobě vyloučeni hostující David Musil a Vondráček, avšak 104 vteřin trvající přesilovou hru pět na tři nevyužili.

Převaha Východočechů se naplno projevila a to i střelecky v závěrečném dějství. Ve 41. minutě se v předbrankovém prostoru výborně zorientoval Sedlák a za pomoci teče brusle karlovarského obránce navýšil vedení hostů o dvě branky.

O 37 vteřin později po pěkné kombinaci druhé pardubické formace svou druhou brankou v zápase potřetí překonal Lukeše Robert Kousal. Efektivní sedmiminutovku Pardubic v závěrečném dějství zakončil ve 47. minutě Sedlák rovněž svou druhou brankou v zápase.

V 52. minutě se do sebe pustili Dlapa se Sedlákem za což karlovarský obránce vyfasoval trest pěti minut a do konce zápasu. Domácí dopili kalich hořkosti v 56. minutě, kdy se v pětiminutové početní výhodě Vondráček, na podzim ještě kapitán Energie.

HC Energie Karlovy Vary - HC Dynamo Pardubice 0:5 (0:0, 0:1, 0:4)
Branky a nahrávky: 33. R. Kousal (Čerešňák), 41. L. Sedlák (Košťálek), 42. R. Kousal (Radil, T. Zohorna), 47. L. Sedlák (Hyka), 56. Vondráček (Poulíček, Cienciala). Rozhodčí: Šír, Ondráček - Gerát, Zíka. Vyloučení: 3:4, navíc Dlapa (Karlovy Vary) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 3626.
Karlovy Vary: Š. Lukeš - Huttula, Havlín, Stříteský, M. Kočí, Dlapa, M. Rohan, D. Mikyska - O. Beránek, Černoch, Koblasa - Kofroň, Hladonik, T. Rachůnek - Kohout, Kružík, Matyáš Adámek - Šmajda, Koffer, Redlich. Trenér: Bruk.
Pardubice: Will - Čerešňák, D. Musil, Košťálek, T. Dvořák, J. Kolář, Vála - Hyka, L. Sedlák, Cienciala - Radil, T. Zohorna, R. Kousal - T. Zeman, Poulíček, Paulovič - Vondráček, A. Musil, Rouha. Trenér: R. Rulík.