Olomouc - Bohemians 2:2Klokani vezou z Hané bod, po dvou gólech dali Chytil a Matoušek

25. Matoušek 0 : 1
37. Chytil 1 : 1
51. Chytil 2 : 1
54. Matoušek 2 : 2

Fotbalisté Olomouce remizovali ve 26. kole první ligy s Bohemians 1905 2:2. Na čtyřech gólech se podíleli pouze dva střelci, za domácí skóroval ve 37. a 51. minutě Mojmír Chytil, za hosty ve 25. a 54. minutě Jan Matoušek. Sigma v nejvyšší soutěži nezvítězila podruhé za sebou a zůstala šestá s tříbodovým náskokem na sedmý Hradec Králové. Klokani v lize neprohráli pošesté v řadě, ale přerušili sérii čtyř výher. V tabulce jsou čtvrtí o tři body před Slováckem.

Mojmír Chytil ze Sigmy Olomouc.

Trenér Bohemians Veselý udělal oproti středečnímu pohárovému utkání, které jeho tým prohrál na Slavii až po prodloužení 2:3, čtyři změny v sestavě. Obměněná jedenáctka musela od prvních minut čelit velkému náporu Olomouce, do střelecké příležitosti se dostal ve 13. minutě Navrátil, jehož pokus vytěsnil mimo tyče Jedlička.

Ve 22. minutě mohl otevřít skóre Breite, ale gólman Pražanů jeho ránu pokryl. Hosté pak vytěžili z dosavadního útočného minima vedoucí gól. Matoušek obral o míč nedůrazného Pokorného a z úhlu prostřelil Macíka. Vyrovnání se Hanáci dočkali ve 37. minutě. Chvátalův centr hlavičkoval Ventúra do Jedličky a vyražený míč pak zblízka dopravil do sítě Chytil.

Olomoucký kanonýr se poté prosadil i krátce po přestávce. Dostal do běhu pas od Navrátila, vyhrál dlouhý sprinterský souboj s Křapkou a našel v sobě ještě dost síly na to, aby prostřelil Jedličku. Chytil zaznamenal jedenáctý ligový gól v sezoně.

Hosté odpověděli velmi rychle a také z brejku. Matoušek využil podklouznutí Greššáka a přesnou střelou nedal Macíkovi šanci. Ofenzivní hráč Bohemians se trefil počtvrté v tomto ligovém ročníku.

Matoušek měl záhy na kopačce hattrick, ale šanci nevyužil a iniciativu pak převzali domácí fotbalisté. V 67. minutě neuspěl s dorážkou Navrátilovy střely střídající Zifčák. V 75. minutě pohrdl třetím gólem v zápase rovněž Chytil, který přestřelil ve slibné pozici po přihrávce Zifčáka. Ten v 88. minutě trefil tyčku.

Zimní posila Jan Matoušek v Bohemians.

Olomouc v nejvyšší soutěži neporazila Bohemians popáté za sebou, ale na svém stadionu bodovala s Klokany počtvrté v řadě. Sigma protáhla domácí ligovou šňůru bez porážky na devět duelů.

26. kolo první fotbalové ligy:
Sigma Olomouc - Bohemians Praha 1905 2:2 (1:1)
Branky: 37. a 51. Chytil - 25. a 54. Matoušek. Rozhodčí: Starý - Paták, Slavíček - Zelinka (video). ŽK: Pokorný - Beran. Diváci: 4007.
Olomouc: Macík - Chvátal, Pokorný, Greššák (71. Poulolo), Sláma (82. Zmrzlý) - Breite, Ventúra - Vodháněl (61. Zifčák), Pospíšil, Navrátil (82. Zorvan) - Chytil (82. Vaněček). Trenér: Jílek.
Bohemians 1905: Jedlička - Kadlec (58. Vondra), Křapka, Hůlka - Köstl (46. Jánoš), Beran, Jindřišek, Kovařík - Hála (58. Dostál), Matoušek - Drchal (77. Necid). Trenér: Veselý.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.