Real Madrid - Chelsea 2:0Real skolil trápící se Chelsea. AC Milán v LM vyhrál nad lídrem Serie A

Fotbalisté Realu Madrid na úvod čtvrtfinále Ligy mistrů doma porazili Chelsea 2:0. Obhájce trofeje poslal do vedení ve 22. minutě kapitán Karim Benzema, v 74. minutě přidal pojistku střídající Marco Asensio. Hosté dohrávali závěrečnou půlhodinu bez vyloučeného Bena Chilwella. AC Milán zvítězil nad Neapolí 1:0.

Útočník Realu Madrid Karim Benzema slaví trefu do sítě Chelsea.

AC Milán v italském souboji zdolal Neapol brankou Ismaela Binnásira ze 40. minuty. I na San Siru hostující tým dostal červenou kartu, v 74. minutě musel předčasně ze hřiště André-Frank Zambo Anguissa. Odvety jsou na programu v úterý 18. dubna.

Chelsea navzdory defenzivní sestavě začala reprízu loňského čtvrtfinále a souboj posledních dvou vítězů Ligy mistrů aktivně. Z největší úvodní šance hostů ale Joao Félix po úniku nepřekonal bývalého brankáře "Blues" Courtoise.

Fotbalisté Realu Madrid se radují z úvodní branky.

Real postupně převzal iniciativu a ve 22. minutě otevřel skóre. Gólman Arrizabalaga vyrazil Viníciusovu střelu před volného Benzemu a ten snadno zakončil do prázdné branky. Úřadující držitel Zlatého míče v elitní soutěži vstřelil anglickým soupeřům 20 gólů, víc jich proti týmům z Premier League dal pouze Lionel Messi (27).

Rychlé vyrovnání odmítnul Courtois skvělým zákrokem proti Sterlingovi. Na druhé straně Rodrygo v další slibné příležitosti nevyzrál na Arrizabalagu.

Šance londýnského mužstva na lepší výsledek v 59. minutě ještě více snížil Chilwell, jenž těsně před šestnáctkou fauloval unikajícího Rodryga a dostal rovnou červenou kartu.

Záložník Ben Chilwell z Chelsea (vlevo) fauluje za červenou kartu útočníka Realu Madrid Rodryga.

"Bílý balet" využil přesilovku v 74. minutě. Vinícius přiťuknul míč Asensiovi a čerstvý náhradník po třech minutách na hřišti překonal Arrizabalagu přízemní střelou. Real vyhrál teprve druhý z osmi vzájemných zápasů v soutěžích UEFA. Chelsea prohrála i druhé soutěžní utkání pod staronovým trenérem Lampardem.

Neapol i bez zraněného nejlepšího střelce Osimhena měla v první půli dlouho převahu, ale Maignana nepřekonala. Milánský brankář se blýskl například proti Zieliňského ráně. AC patřil závěr poločasu. Ve 40. minutě otevřel skóre Binnásir po rychlém brejku a pohotové střele. Těsně před pauzou domácí Kjaer hlavičkoval do břevna.

Fotbalisté AC Milán se radují z úvodní branky.

Suverénním lídrům italské ligy, kteří hráli čtvrtfinále Ligy mistrů poprvé v historii, necelou čtvrthodinku před koncem zkomplikoval situaci Anguissa. Kamerunský záložník byl vyloučen za dvě žluté karty během čtyř minut. Neapol tak nevrátila "Rossoneri" ligový debakl 0:4 ze začátku měsíce a venku zaváhala po sérii osmi soutěžních výher.

Úvodní utkání čtvrtfinále fotbalové Ligy mistrů:
Real Madrid - Chelsea FC 2:0 (1:0)
Branky: 22. Benzema, 74. Asensio. Rozhodčí: Letexier - Mugnier, Rahmouni (všichni Fr.) - Kwiatkowski (video, Pol.). ŽK: Camavinga, Militao, Carvajal - Fofana, Kovačič. ČK: 59. Chilwell (Chelsea). Diváci: 63.142.
Real: Courtois - Carvajal, Militao, Alaba, Camavinga (71. Rüdiger) - Valverde, Kroos (84. Tchouaméni), Modrič (81. Ceballos) - Rodrygo (71. Asensio), Benzema, Vinícius Júnior. Trenér: Ancelotti.
Chelsea: Arrizabalaga - Fofana, Thiago Silva (75. Mount), Koulibaly (55. Cucurella) - James, Kanté (75. Gallagher), Fernández, Kovačič, Chilwell - Sterling (65. Havertz), Joao Félix (65. Chalobah). Trenér: Lampard.
AC Milán - SSC Neapol 1:0 (1:0)
Branka: 40. Binnásir. Rozhodčí: Kovács - Marinescu, Artene (všichni Rum.) - Dankert (video, Něm.). ŽK: Pioli (trenér), Binnásir, Saelemaekers, Calabria - Zieliňski, Anguissa, Di Lorenzo, Kim Min-če, Rrahmani. ČK: 74. Anguissa. Diváci: 74.742.
Milán: Maignan - Calabria, Kjaer, Tomori, Hernández - Krunič, Tonali - Brahim Díaz (80. Rebič), Binnásir (67. Saelemaekers), Leao - Giroud. Trenér: Pioli.
Neapol: Meret - Di Lorenzo, Rrahmani, Kim Min-če, Mário Rui (81. Olivera) - Anguissa, Lobotka, Zieliňski (81. Ndombélé) - Lozano (69. Raspadori), Elmas, Kvaracchelija (81. Politano). Trenér: Spalletti.