Dinamo Záhřeb - AC Sparta Praha 3:1Kolaps po přestávce. Sparta v Záhřebu propadla

Tříminutový kolaps. Pražské Spartě se po vyřazení z Ligy mistrů notně vzdálila i Evropská liga. Ve čtvrtečním úvodním duelu play off této soutěže podlehla 1:3 na půdě chorvatského mistra Dinama Záhřeb. Na stadionu Maksimir sice vedla díky proměněné penaltě Ladislava Krejčího, fotbalovější domácí však duel třemi góly otočili.

Zmar fotbalistů Sparty v Záhřebu v úvodním duelu 4. předkola Evropské ligy.

Záhřeb (od našeho zpravodaje) - Proti Letenským přitom stál tým, kterým se prohnala vlna změn kvůli vyřazení z předkol Ligy mistrů od AEK Atény. Skončil trenér Igor Biščan, stopera Josipa Šutala prodal klub za téměř půl miliardy korun do Ajaxu, reprezentační brankář Dominik Livakovič odešel do Fenerbahce. Ivan Nevistič, který si ve čtvrtek stoupl mezi tyče, odchytal v uplynulé sezoně chorvatské ligy jediný zápas.

Pražané, které na Miximiru povzbuzovaly dvě stovky fanoušků, si v úvodu oddechli, když rána Martina Baturiny olízla pravou tyč. Střelci přihrával útočník Bruno Petkovič, jenž se prosadil gólově před čtyřmi lety proti Plzni. Letenští zahrozili poprvé v 11. minutě. Veljko Birmančevič se prosmýkl do šestnáctky, střela ze solidní pozice mu však nesedla. Další pasáž zápasu, hraného i večer v nepříjemném horku, se odehrávala mezi šestnáctkami.

V 39. minutě Sparta zničehonic udeřila. a základě upozornění videorozhodčího odpískal hlavní arbitr pokutový kop proti Dinamu za ruku Dina Periče. Kapitán Krejčí složil úspěšný reparát za selhání v nedávném rozstřelu s Kodaní v odvetě 3. předkola Ligy mistrů. Z vedení se ale český mistr netěšil dlouho, inkasoval gól do šatny.

Fotbalisté Sparty se radují z vedoucí branky.

Kaan Kairinen přisel ve středu hřiště o míč, na konci rychlé akce Dinama byla přesná šajtle Daria Špikiče. Tribuna za bránou, zaplněná tisíci příznivci Dinama, doslova explodovala.

V úvodu druhého poločasu si mohli vzít hosté vedení zpět. Tomáš Wiesner připravil šanci Olatunjimu, do jehož střely se ale stihl na malém vápně položit obránce Sadegh Moharrami.

Zklamaný trenér Sparty Brian Priske v zápase 4. předkola Evropské ligy proti Dinamu Záhřeb.

Brzy toho nigerijský útočník litoval. Domácí totiž zasadili Spartě nedlouho poté dva rychlé údery po sobě. Nejprve překonal Petera Vindahla zblízka hlavou Perič, v 61. minutě s přehledem obstřelil Vindahla Luka Ivanušec. Pokud Sparta nesvede v odvetě výsledkový obrat, bude hrát na podzim skupinu Konferenční ligy.

0 : 2 AS Řím - Leverkusen 0 : 2 dohráno
20240502T21 : 00:00+0200
AS Řím vs. Leverkusen
AS Řím
Leverkusen

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.