Č. Budějovice - Jablonec 2:1Budějovice i v deseti otočily duel s Jabloncem

6. Kratochvíl 0 : 1
20. Hora (penalta) 1 : 1
56. Alli 2 : 1

Fotbalisté Českých Budějovic v sedmém kole první ligy v souboji dvou nejhorších týmů tabulky zvítězili nad Jabloncem 2:1, přestože od 50. minuty hráli bez vyloučeného Zdeňka Ondráška. Hosty poslal v šesté minutě do vedení Miloš Kratochvíl, ale za chvíli srovnal z penalty Jakub Hora a v 56. minutě už v oslabení otočil stav Musa Alli.

Trenér Českých Budějovic Tomáš Zápotočný.

Jihočeši si připsali druhou výhru v ligové sezoně a odpoutali se ze dna tabulky. Jablonečtí nenavázali na minulou nečekanou remízu 1:1 se Slavií, ani v sedmém soutěžním utkání pod trenérem Radoslavem Látalem nezvítězili a dělí se o poslední místo se Zlínem.

Hosté přitom v souboji českobudějovické nejhorší obrany soutěže s jabloneckým nejslabším útokem začali lépe a už v šesté minutě vedli. Po nakrátko rozehraném rohu domácí brankář Janáček neudržel Polidarův centr a Kratochvíl zblízka hlavou doklepl míč do sítě. Jablonecký záložník otevřel skóre i v minulém venkovním utkání v Karviné (1:1).

Dynamo poměrně rychle srovnalo. V 19. minutě sudí Kotala po zákroku hostujícího Slávika na Alliho nařídil pokutový kop a Jakub Hora střelou na střed branky srovnal. Domácí záložník se třetím gólem dotáhl na čelo tabulky kanonýrů, všechny tři trefy zaznamenal z penalt. Jihočeši mohli otočit stav 37. minutě, brankář Hanuš ale Čermákův pokus vyrazil.

Pět minut po přestávce Dynamu výrazně zkomplikoval zápas Ondrášek. Domácí útočník ostře fauloval kapitána Hübschmana a po druhé žluté kartě byl vyloučen. Za chvíli hostující Polidar z přímého kopu těsně přestřelil.

Vzápětí Jihočeši i v deseti dokázali nečekaně udeřit. Alli si v pokutovém území z levé strany navedl míč na střed a nepříliš razantní přízemní střelou v 56. minutě překvapil Hanuše. Nigerijský křídelník v českobudějovickém dresu skóroval v lize po nedávném příchodu z Brna poprvé, v týdnu se v novém působišti prosadil v domácím poháru ve Velkých Hamrech.

Hostům se v přesilovce nedařilo a k vyloženým šancím se moc nedostávali. V 70. minutě Jovovičovu střelu vyrazil Janáček, za dalších 12 minut Čanturišvili o kousek minul. Prostor mezi tyčemi v závěru netrefil ani střídající Černák, jenž v pátek oslavil 20. narozeniny, a Jihočeši už tři body udrželi. Dynamo doma v lize porazilo Jablonec potřetí za sebou. Severočeši dál zůstávají posledním týmem, který v sezoně nejvyšší soutěže nezvítězil.

7. kolo první fotbalové ligy:
Dynamo České Budějovice - FK Jablonec 2:1 (1:1)
Branky: 20. J. Hora z pen., 56. Alli - 6. Kratochvíl. Rozhodčí: Kotala - Kotík, Dresler - Machálek (video). ŽK: Ondrášek, J. Hora - Tekijaški, Černák. ČK: 50. Ondrášek. Diváci: 2736.
Č. Budějovice: Janáček - Broukal, Havel, Králik, Trummer - Čermák, J. Hora - Skalák (62. Adediran), Suchan (46. Hellebrand, 85. Hubínek), Alli (73. Osmančík) - Ondrášek. Trenér: Nikl.
Jablonec: Hanuš - Slávik (46. Chramosta), Tekijaški, Hurtado, Polidar - Hübschman (79. Náprstek), F. Souček (46. Alégué) - Čanturišvili (88. Černák), Kratochvíl, Jovovič - Pleštil (61. Drchal). Trenér: Látal.