Slovácko - Zlín 1:0Slovácko zvládlo derby. O hubené výhře rozhodl Havlík

74. Havlík 1 : 0

Fotbalisté Slovácka porazili v sedmém kole první ligy Zlín 1:0 a bodovali počtvrté za sebou. Regionální derby rozhodl v 74. minutě Marek Havlík. Tým z Uherského Hradiště se posunul na třetí místo neúplné tabulky, „Ševci“ venku prohráli i čtvrtý zápas v sezoně nejvyšší soutěže a klesli na poslední příčku, kterou sdílí se stejným počtem bodů i shodným skóre s Jabloncem.

Hráči Slovácka se radují z gólu v derby proti Zlínu v rámci 7. kola Fortuna ligy.

Do branky Slovácka se na poslední chvíli postavil Fryšták, který nahradil náhle zdravotně indisponovanou jedničku Heču. V úvodu byl ale bez práce, neboť jeho spoluhráči si vytvořili velkou územní převahu, kterou ale pozorná zlínská obrana ustála bez úhony.

První šance na změnu skóre se zrodila překvapivě právě před Fryštákem. Po jednom z ojedinělých útoků hostů se v 17. minutě ke střele z hranice šestnáctky dostal Janetzký a poslal míč těsně nad.

Merchas Doski ze Slovácka stíhá zlínského Vukadina Vukadinoviče v utkání 7. kola Fortuna ligy.

Slovácku v rozhodujících momentech chyběla přesnost finální přihrávky nebo moment překvapení, který by rozhodil dobře organizovanou defenzivu Zlína. Poločas tak skončil nejen bez branek, ale i bez vyložených šancí.

Druhá půle odstartovala nebezpečným brejkem hostujícího Vukadinoviče, ale poté především Slovácko hledalo skuliny v hostující obraně. V 55. minutě po Trávníkově kolmici Valenta pálil těsně nad, o chvíli později protáhl gólmana Dostála tvrdou ranou střídající Kim Sung-pin.

V 74. minutě Trávník pronikl před šestnáctku Zlína, posunul míč na Havlíka, který přesnou střelou k tyči ze zhruba 20 metrů otevřel skóre a připsal si druhou branku v ligovém ročníku. Navýšit vedení a definitivně potvrdit výhru Slovácka mohl dvakrát Kalabiška, jenže jednou trefil břevno a jednou ho vychytal Dostál.

Střelec vítězné branky Slovácka v derby proti Zlínu Marek Havlík.

Slovácko i tak těsný náskok udrželo a doma v nejvyšší soutěži porazilo Zlín popáté za sebou bez inkasovaného gólu.

7. kolo první fotbalové ligy:
1. FC Slovácko - FC Zlín 1:0 (0:0)
Branka: 74. Havlík. Rozhodčí: Zaoral - Hájek, Hurych - Zelinka (video). ŽK: Kadlec, Srubek (oba Slovácko). Diváci: 6325.
Slovácko: Fryšták - Reinberk, Hofmann, Kadlec, Doski - Trávník (81. Sinjavskij), Havlík - Petržela (59. Mihálik), Valenta (59. Kim Sung-pin), Holzer (73. Kalabiška) - Vecheta (81. Srubek). Trenér: Svědík.
Zlín: Dostál - Cedidla, Simerský, Didiba, Reiter - Černín (65. Žák) - Vukadinovič (80. Ndiaye), Tkáč (80. Kovinič), Janetzký, Slončík (46. Dramé) - Fantiš. Trenér: Vrba.