Manchester City - Nottingham 2:0Manchester City vyhrál v anglické lize i pošesté, Haaland dal osmý gól

Manchester City vyhrál i šestý zápas v sezoně anglické fotbalové ligy, nad Nottinghamem zvítězili obhájci titulu 2:0. Norský kanonýr Erling Haaland skóroval v pátém utkání v tomto ročníku Premier League a má na kontě už osm gólů.

Útočník Manchesteru City Erling Braut Haaland oslavuje gól proti Nottinghamu.

Manchester City, který v úterý zahájil úspěšně obhajobu triumfu v Lize mistrů výhrou nad Crvenou zvezdou Bělehrad 3:1, rozhodl zápas už v úvodní čtvrthodině. V sedmé minutě po dlouhém centru Rodriho do vápna vrátil míč za sebe Walker a Foden zamířil levačkou přesně k tyči. Za dalších sedm minut Haaland razantní hlavičkou zvýšil a upevnil si pozici nejlepšího střelce soutěže.

Hned v úvodu druhého poločasu dostal Rodri červenou kartu za potyčku s Gibbsem-Whitem, kterého udeřil do krku. Svěřenci Pepa Guardioly ale i v deseti náskok udrželi.

Manchester United zvítězil na hřišti Burnley 1:0 a uspěl poprvé po třech soutěžních porážkách. „Rudí ďáblové“ nejprve prohráli na hřišti Arsenalu 1:3, poté stejným výsledkem podlehli doma Brightonu a v týdnu nestačili v úvodním zápase základní skupiny Ligy mistrů na Bayern Mnichov výsledkem 3:4.

O výhře nad Burnley rozhodl v závěru prvního dějství ukázkovým volejem kapitán Fernandes. Jeho trefě předcházel neméně efektní pas od pětatřicetiletého Evanse. Severoirský reprezentant poprvé od svého letního návratu do Manchesteru figuroval v základní sestavě a ve 25. minutě dokonce skóroval, jeho radost však překazil videorozhodčí, který branku neuznal pro ofsajd.

United mají po šesti kolech devět bodů a jsou osmí. Burnley má jeden bod za remízu s Nottinghamem a je poslední o skóre za Lutonem a Sheffieldem United.

První bod v nejvyšší soutěži získal nováček Luton, který remizoval 1:1 s oslabeným Wolverhamptonem. Hosté hráli od 39. minuty bez vyloučeného Bellegarda, který po vzájemném souboji šlápl na kapitána domácího týmu Lockyera. Přesto šli Wolves po přestávce do vedení, v 65. minutě ale Morris z penalty za Gomesovu ruku vyrovnal.

Everton si připsal první vítězství v sezoně, na hřišti Brentfordu vyhrál 3:1. Skóre otevřel v šesté minutě záložník Doucouré, po necelé půlhodině hry ale srovnal domácí Jensen. Doucouré trefil do přestávky ještě břevno, ale nerozhodný stav zlomil až po rohu v 67. minutě hlavou do sítě svého bývalého klubu obránce Tarkowski a o čtyři minuty později zpečetil výsledek Calvert-Lewin.

Tři body vynesly Everton ze sestupového pásma na 15. místo. Brentford na 12. příčce stále čeká na první domácí vítězství v sezoně.

Anglická fotbalová liga - 6. kolo:
Crystal Palace - Fulham 0:0
Luton - Wolverhampton 1:1 (65. Morris z pen. - 50. Neto), Manchester City - Nottingham 2:0 (7. Foden, 14. Haaland)
Brentford - Everton 1:3 (28. Jensen - 6. Doucouré, 67. Tarkowski, 71. Calvert-Lewin)
Burnley - Manchester United 0:1 (45.+1 Fernandes).

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.