SESTŘIH: Nezastavitelná Sparta znovu zvítězila, Indiánům vzalo vyrovnání video

Hokejisté Plzně prohráli v pátém kole Tipsport extraligy na svém ledě se Spartou 2:3. Pražané tak zůstávají jako jediný tým bez porážky a vedou s 13 body tabulku. Indiáni naopak prohráli třetí zápas v řadě.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Škoda Plzeň vs. HC Sparta Praha 2:3Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Sparta přijela na plzeňský led v roli vedoucího týmu tabulky, jako první se však ke slovu dostali hosté, když se ve 13. minutě prosadil Jakub Lev.

Plzeň - Sparta 1:0 (13. Lev)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Pražané našli odpověď ještě do konce úvodní třetiny, když se prosadil Buchtele a srovnal na 1:1.

Plzeň - Sparta 1:1 (18. Buchtele)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Sparta se poprvé dostala do vedení v 24. minutě a to dokonce ve vlastním oslabení, když se prosadil Forman.

Plzeň - Sparta 1:2 (24. Forman)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Zvýšit náskok Pražanů mohl v 35. minutě Krejčík, který se po parádní sólové akci dostal až před branku, pozorného Pavláta však nepřekonal.

Plzeň - Sparta, zákrok brankáře PavlátaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Dramatický zápas gradoval v závěrečné části, když Kováře překonal Mertl a srovnal skóre.

Plzeň - Sparta 2:2 (44. Mertl)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Favorit si vzal vedení zpět, v 49. minutě se před Pavlátem prosadil Řepík a zajistil Spartě vedení 3:2.

Plzeň - Sparta 2:3 (49. Řepík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Plzeň se ale nevzdala, při vyloučení jejího bývalého hráče Moravčíka dokázal vteřinu před vypršením trestu sparťanského obránce Zámorský v 58. minutě dostat puk do sítě. Hosté ale uplatnili trenérskou výzvu a sudí dlouho zkoumali video, než gól odvolali.

Plzeň - Sparta, neuznaný gól PlzněVideo: Tipsport Extraliga / BPA

5. kolo hokejové extraligy:
HC Škoda Plzeň - HC Sparta Praha 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 13. Lev (P. Straka, M. Indrák), 44. Mertl (Zámorský, Rekonen) - 18. Buchtele (Hauser, J. Lajunen), 24. M. Forman (O. Najman), 49. Řepík (Chlapík). Rozhodčí: Pražák, Květoň - Brejcha, Zíka. Vyloučení: 5:3. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 5523.
Plzeň: Pavlát - Zámorský, Kvasnička, Dujsík, Michal Houdek, A. Jiříček, Piskáček - Holešinský, Lev, Schleiss - Pour, Adam, K. Hrabík - Rekonen, Mertl, Benák - Matýs, Jansa, P. Straka - M. Indrák. Trenér: Kořínek.
Sparta: Jakub Kovář - Mozík, Němeček, Irving, Kempný, Moravčík, Krejčík, Mikliš - Kestner, R. Horák, P. Kousal - Řepík, O. Najman, Chlapík - Hauser, J. Lajunen, Buchtele - Konečný, D. Vitouch, M. Forman. Trenér: Gross.

MS v hokeji 2024

87. ročník mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostí města Praha a Ostrava.