SESTŘIH: Kometa se dočkala, slaví první výhru v sezoně. Motor byl bez šance

Hokejisté Komety Brno se dočkali první výhry v novém ročníku extraligy, když na svém ledě v rámci 5. kola porazili České Budějovice jasně 4:0. O svém vítězství rozhodli domácí ve druhé třetině, kdy si připsali tři branky. Jihočeši padli po třech výhrách v řadě.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Kometa Brno vs. HC Motor České Budějovice 4:0Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Na Kometě byla patrná deka, když v prvních čtyřech kolech nebodovala. Proti Českým Budějovicím v první třetině gól nepadl, potyček ale bylo k vidění několik. Třeba ta, po níž obdrželi menší tresty za hrubost domácí Adam Zbořil a hostující Milan Doudera.

Brno - České Budějovice, potyčkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Fanoušci se první gólové trefy dočkali v 27. minutě, přesilovou hru využil Gazda, který překonal do té doby bezchybného Hrachovinu.

Brno - České Budějovice 1:0 (27. Gazda)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Domácí první gól nakopl, na dvoubrankový rozdíl zvýšil v 33. minutě Moses.

Brno - České Budějovice 2:0 (33. Moses)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Rozjetí domácí byli při chuti, třetí ránu do již tak načatého sebevědomí Jihočechů přidal Flek.

Brno - České Budějovice 3:0 (35. Flek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Nejpovedenější zápas letošní sezony pro Kometu podtrhl v předposlední minutě Zaťovič, který uzavřel skóre na konečných 4:0.

Brno - České Budějovice 4:0 (59. Zaťovič)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Kometa se tak může radovat z první výhry v sezoně. Na pátý pokus…