AS Řím - Frosinone 2:0AS Řím porazil Frosinone, Orsolini hattrickem zařídil výhru Boloni

Fotbalisté AS Řím výhrou 2:0 ukončili v Serii A bodovou sérii nováčka Frosinone. O úspěchu soupeře Slavie v Evropské lize rozhodli Romelu Lukaku a Lorenzo Pellegrini. Záložník Boloni Riccardo Orsolini vstřelil hattrick do sítě Empoli a zařídil domácímu týmu vítězství 3:0. Šestadvacetiletý italský reprezentant dal v nejvyšší soutěži tři branky poprvé v kariéře. Utkání mezi Bergamem a Juventusem skončilo bezbrankovou remízou.

Fotbalisté AS Řím se radují z gólu Romela Lukaka.

Římané šli doma proti Frosinone do vedení ve 22. minutě, třetí branku v sezoně dal Lukaku. Pouze Gabriel Batistuta (6) a Stephan El Shaarawy (4) dokázali dát ve svých prvních pěti startech za „Giallorossi“ více gólů. Sedm minut před koncem pojistil domácím tři body Pellegrini.

AS Řím zvítězil po dvou ztrátách, poskočil s osmi bodyl na 12. místo a částečně napravil čtvrteční blamáž 1:4 z Janova, po které se trenér José Mourinho nechal slyšet, že zažívá „nejhorší začátek sezony v roli trenéra“. Frosinone prohrálo poprvé po pěti zápasech, je desáté a má devět bodů.

Římané proti Slavii nastoupí 26. října, příští týden budou hostit Servette, zatímco do Edenu přijede Šeriff Tiraspol.

Boloňa zásluhou Orsoliniho zvítězila po sérii tří remíz a je osmá. Zatím prohrála pouze v úvodním kole doma s AC Milán (0:2). Empoli nenavázalo na domácí výhru 1:0 nad Salernem z uplynulého kola a prohrálo šesté ze sedmi utkání.

Juventus nebodoval naplno podruhé z posledních tří kol a na první Inter Milán ztrácí na čtvrté příčce už čtyři body. Atalanta po první ztrátě doma v novém ročníku Serie A je o další bod zpět pátá.

Italská fotbalová liga - 7. kolo:
Boloňa - Empoli 3:0 (21., 66. a 90.+2 Orsolini)
Udine - FC Janov 2:2 (23. Lucca, 90.+1 vlastní Matturro - 14. a 41. Gudmundsson)
Bergamo - Juventus Turín 0:0
AS Řím - Frosinone 2:0 (22. Lukaku, 83. Pellegrini)