Atlético - Cádiz 3:2Atlético otočilo zápas s Cádizem, Betis se na Spartu naladil vítězstvím

Fotbalisté Atlética Madrid v osmém kole španělské ligy vymazali dvoubrankovou ztrátu a porazili Cádiz 3:2. Betis Sevilla si před čtvrtečním střetnutím s pražskou Spartou v základní skupině Evropské ligy snadno poradil s Valencií 3:0. Almería neudržela tříbrankové vedení a s Granadou remizovala 3:3. Domácí přitom vedli 3:0 díky hattricku Luise Suáreze ze závěru prvního poločasu.

Archivní snímek fotbalistů Atlética Madrid.

Cádiz vedl v Madridu o dvě branky už ve 27. minutě, když se prosadili Lucas Pires a Martí. Obrat odstartoval pět minut na to Correa. 46 sekund po začátku druhého dějství srovnal Colina a svou druhou brankou v utkání dokonal otočku Correa. Atlético Madrid vyhrálo potřetí v řadě, je s 16 body čtvrté a na vedoucí městské rivaly z Realu ztrácí pět bodů, má však ještě jedno utkání k dobru.

Triumf Betisu Sevilla nad Valencií vystřelil ve 41. minutě jeho domácí odchovanec Assane Diao, který skóroval i při svém čtvrtečním debutu na hřišti Granady. Mládežnický reprezentant Španělska se tak ve věku 18 let a 24 dní stal nejmladším hráčem 21. století, kterému se podařilo dát branku v prvních dvou startech v La Lize. Překonal rekord Markela Susaety z roku 2007, jemuž tehdy bylo 19 let a 275 dní. Ve druhém poločase pojistili vítězství „Béticos“ Roca a Ezzalzúlí.

Sevillský klub zvítězil po třech zápasech bez výhry a je s 12 body sedmý. Valencie potřetí v řadě nezvítězila a s deseti body je o dvě příčky níže.

Suárez se poprvé prosadil do sítě Granady ve 41. minutě a na tři góly mu stačilo 5 minut a 25 sekund. Na všechny branky mu přihrál Ramazani, kterému se něco takového podařilo jako prvnímu v historii klubu.

Almería ale vedení neudržela a stále čeká na první vítězství v nové sezoně. Granada sice po přestávce zahodila penaltu, ale další pokutový kop devět minut na to už proměnil Zaragoza.

Na rozdíl jedné branky v 70. minutě snížil Sánchez a chvíli na to vyrovnal Uzuni. Almería tak jako jediná ve španělské lize ještě nevyhrála, v tabulce je poslední a na předposlední Granadu ztrácí dva body.

Španělská fotbalová liga - 8. kolo:
Almería - Granada 3:3 (41., 44. a 45.+1 Suárez - 65. Zaragoza z pen., 70. Sánchez, 86. Uzuni)
Alavés - Pamplona 0:2 (36. Arnaiz, 90. Budimir)
Betis Sevilla - Valencie 3:0 (41. Diao, 52. Roca, 85. Ezzalzúlí)
Atlético Madrid - Cádiz 3:2 (32. a 67. Correa, 46. Molina - 12. Lucas Pires, 27. Marti)