SESTŘIH: Motor smazal náskok Tygrů, Liberec přesto slaví

Hokejisté Českých Budějovic prohráli v předehrávce 8. kola Tipsport extraligy na svém ledě s Libercem 3:4 po prodloužení. Jihočeši dokázali smazat dvoubrankový náskok hostů, o bodu navíc pro Severočechy však rozhodl z dorážky Tomáš Filippi. Svěřenci Filipa Pešána tak slaví vůbec první body z hřištích soupeřů v nové sezoně.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Motor České Budějovice vs. Bílí Tygři Liberec 3:4Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Na úvodní branku utkání se čekalo do poslední minuty první třetiny, kdy se i s dávkou štěstí prosadil Lukáš Pech a poslal Motor do vedení.

České Budějovice - Liberec 1:0 (20. Pech)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hosté se vyrovnání dočkali hned po 85 sekundách druhé třetiny, kdy se přesnou ranou prezentoval kanadský útočník ve službách Liberce Jayce Hawryluk, který nedal střelou zápěstí Hrachovinovi šanci.

České Budějovice - Liberec 1:1 ( 22. Hawryluk)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Šok domácích korunoval o 53 sekund později Jaroslav Vlach, který zaskočil domácího gólmana střelou z těžkého úhlu a poprvé v zápase poslal Liberec do vedení.

České Budějovice - Liberec 1:2 ( 23. Vlach) Video: Tipsport Extraliga / BPA

Mizernou první polovinu druhé třetiny z pohledu domácích završil v 30. minutě přesnou ranou Michal Birner, když zvýšil už na 3:1 pro Tygry.

České Budějovice - Liberec 1:3 (30. Birner) Video: Tipsport Extraliga / BPA

Jihočeši se do hry vrátili díky přesilovce pět na tři, když se tvrdou ranou prosadil Milan Gulaš a v 35. minutě snížil na jednobrankový rozdíl.

České Budějovice - Liberec 2:3 (35. Gulaš) Video: Tipsport Extraliga / BPA

A Liberec pykal za vyloučení i v 53. minutě. Po vzoru Gulaše se parádní ranou bez přípravy prezentoval Adam Kubík a Hrenák byl bez šance - vyrovnáno 3:3.

České Budějovice - Liberec 3:3 (53. Kubík) Video: Tipsport Extraliga / BPA

V poslední minutě normální hrací doby přišel tvrdý zákrok na domácího Gulašiho, rozhodčí však moment jako přestupek proti pravidlům neposoudili.

České Budějovice - Liberec, zákrok na GulašihoVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Utkání rozhodl po 36 sekundách prodloužení Tomáš Filippi, který z dorážky překonal Hrachovinu a zajistil Liberci dva body za výhru 4:3 po prodloužení.

České Budějovice - Liberec 3:4 (1.min prodloužení Filippi)Video: Tipsport Extraliga / BPA

8. kolo hokejové extraligy
Banes Motor České Budějovice - Bílí Tygři Liberec 3:4 v prodl. (1:0, 1:3, 1:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 20. Pech, 35. Gulaš (Kubík, D. Simon), 53. Kubík (Pýcha, Gulaš) - 22. Hawryluk (Melancon, A. Najman), 23. J. Vlach (J. Šír), 30. Birner, 61. Filippi (Flynn). Rozhodčí: Šindel, Květoň - J. Svoboda, Zíka. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:0. Diváci: 5534.
České Budějovice: Hrachovina - Pýcha, Gulaši, Hovorka, M. Doudera, Vráblík, Štencel, Štich - Kubík, Harris, Ordoš - Gulaš, F. Přikryl, D. Simon - Valský, Pech, M. Hanzl - Koláček, Vopelka, M. Toman. Trenér: Čihák.
Liberec: Hrenák - McCoshen, Budík, M. Ivan, Melancon, J. Dvořák, Knot, T. Galvas - Faško-Rudáš, Filippi, Rychlovský - Hawryluk, Bulíř, Birner - Flynn, A. Najman, J. Pérez - Kelly Klíma, J. Šír, J. Vlach. Trenér: Pešán.