SESTŘIH: Problémy na úvod, pak Oceláři kralovali

Třinečtí hokejisté vyhráli v 9. kole extraligy doma nad Karlovými Vary 5:1. Obhájce titulu vedl už ve 36. minutě o tři góly, poslední dva zápasy vyhrál se skóre 9:2. O branky Ocelářů se postaralo pět různých střelů. Skóre otevřel Marko Daňo a na vyrovnání Dávida Grígera odpověděli Miloš Roman, Andrej Nestrašil, Martin Růžička a Viliam Čacho. Tři asistence si připsal Daniel Voženílek.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Oceláři Třinec vs. HC Energie Karlovy Vary 5:1Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Třinec vstoupil do duelu proti Karlovým Varům výborně, když už po 90 sekundách využil přesilovou hru Marko Daňo, který dorazil puk do odryté branky.

Třinec - Karlovy Vary 1:0 (2. Daňo)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Energii špatný úvod nezlomil, v sedmé minutě vystřelil do modré čáry Bartejs, odražený puk pak pohotově dorazil za Mazancova záda Dávid Gríger.

Třinec - Karlovy Vary 1:1 (7. Gríger)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Radost hostů vydržela pouhých 35 sekund, těsný náskok vrátil Ocelářům Miloš Roman, který využil zakrytého Hrabalova výhledu.

Třinec - Karlovy Vary 2:1 (7. Roman)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Více klidu na ocelářské hokejky přinesla 25. minuta, kdy v přesilové hře napřáhl z pravého kruhu Andrej Nestrašil a prostřelil bezmocného Habala.

Třinec - Karlovy Vary 3:1 (25. Nestrašil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Domácí rozhodně nedávali nohu z plynu, ještě do konce prostřední části přidal čtvrtý gól po Voženílkově přihrávce Martin Růžička, který trefil přesně pravý horní roh varské branky.

Třinec - Karlovy Vary 4:1 (35. Růžička)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Teoretické myšlenky hostů na zvrat vymazal ve třetí třetině slovenský útočník ve službách Ocelářů Viliam Čacho, který uzavřel skóre na konečných 5:1.

Třinec - Karlovy Vary 5:1 (47. Čacho)Video: Tipsport Extraliga / BPA

9. kolo hokejové extraligy:
HC Oceláři Třinec - HC Energie Karlovy Vary 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Daňo (D. Voženílek, Marinčin), 7. Miloš Roman (P. Vrána), 25. A. Nestrašil (D. Voženílek), 36. M. Růžička (D. Voženílek, Pánik), 47. Čacho (Kurovský, Dravecký) - 7. Gríger (Bartejs, Kangasniemi). Rozhodčí: Cabák, Kika - Hlavatý, Lederer. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. Diváci: 4415.
Třinec: Mazanec - Marinčin, Smith, J. Jeřábek, Polášek, Marian Adámek, Nedomlel, Kundrátek - M. Růžička, D. Voženílek, Pánik - Daňo, L. Hudáček, A. Nestrašil - Hrehorčák, P. Vrána, Miloš Roman - Kurovský, Čacho, Dravecký. Trenér: Moták.
Karlovy Vary: Habal - Huttula, Plutnar, D. Mikyska, Havlín, Dlapa, Pulpán, Bartejs - O. Beránek, Černoch, O. Procházka - Kangasniemi, Gríger, T. Rachůnek - Zetterberg, Jiskra, T. Redlich - Kofroň, Záhejský, Koffer. Trenér: Bruk.