SESTŘIH: Rozjetý Litvínov válí, bere další výhru!

Hokejisté Litvínova dál pokračují v parádně rozehrané sezoně, když si v devátém kole Tipsport extraligy připsali výhru 4:3 nad Českými Budějovicemi. Domácí si připsali osmou výhru za sebou, dva góly dal Lukáš Válek, na tři přihrál Liam Kirk.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Litvínov vs. HC Motor České Budějovice 4:3Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Proč byl Litvínov v tabulce po osmém kole na třetím místě, poznali hosté už v šesté minutě, kdy puk za záda Dominika Hrachoviny dostal po odražené Kirkově střele Lukáš Válek.

Litvínov - České Budějovice 1:0 (6. Válek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Motor mohl vyrovnat v polovině úvodní třetiny, Gulašova rána však skončila jen na horní tyči Tomkovy svatyně.

Litvínov - České Budějovice, šanceVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Nevyužitá šance mrzela Jihočechy dvojnásobně, v 17. minutě se podruhé prosadil Válek a zvýšil na dvoubrankový rozdíl.

Litvínov - České Budějovice 2:0 (17. Válek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ještě před koncem úvodní třetiny si bez větší újmy na zdraví vyzkoušelo několik borců své boxerské umění.

Litvínov - České Budějovice, bitkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Hosté se do zápasu vrátili v 26. minutě zápasu díky brance Mikuláše Hovorky, jemuž gólovou pozici připravil Milan Gulaš.

Litvínov - České Budějovice 2:1 (26. Hovorka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Naděje hostů však žila jen minutu a půl. Dvoubrankový náskok vrátil domácím Nicolas Hlava.

Litvínov - České Budějovice 3:1 (27. Hlava)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Budějovice se podruhé na rozdíl jediné branky dotáhly v 34. minutě díky trefě Jana Ordoše.

Litvínov - České Budějovice 3:2 (34. Ordoš)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Chemici však reagovali ještě rychleji než v prvním případě. Po neuvěřitelných čtyřech sekundách se ihned po vhazování ve středovém kruhu dostal k puku Ondřej Kaše a nedal českobudějovickému gólmanovi šanci.

Litvínov - České Budějovice 4:2 (34. O. Kaše)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ani tento moment ale nevzal hostům chuť na zvrat. V první minutě třetí třetiny potřetí snížil na jednobrankový rozdíl Milan Gulaš, který se nejrychleji zorientoval před Matějem Tomkem.

Litvínov - České Budějovice 4:3 (41. Gulaš)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hodně nepříjemný moment přišel dvě a půl minuty před třetí sirénou, kdy domácí Liam Kirk zasáhl vysokou holí Josefe Koláčka. Kvůli krvavému zranění českobudějovického hráče dostal britský útočník trest na dvě plus dvě minuty. Hosté však vyrovnat nedokázali, další tři body za výhru 4:3 si tak připsal Litvínov.

Litvínov - České Budějovice, zranění budějovického KoláčkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

9. kolo hokejové extraligy:
HC Verva Litvínov - Banes Motor České Budějovice 4:3 (2:0, 2:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 6. Válek (Abdul, Kirk), 17. Válek (Abdul, Kirk), 27. Hlava (O. Kaše, D. Kaše), 34. O. Kaše (Kirk) - 26. Hovorka (Gulaš), 34. Ordoš (M. Beránek, Štencel), 41. Gulaš (Kubík, Gulaši). Rozhodčí: Hribik, Pilný - Lhotský, Hnát. Vyloučení: 4:5, navíc Šalda 5 min. a do konce utkání, Baránek - Harris, Ordoš všichni 5 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 5023.
Litvínov: M. Tomek - Demel, Zile, Jaks, Baránek, D. Zeman, Czuczman, Šalda - Koblasa, M. Sukeľ, A. Kudrna - O. Kaše, D. Kaše, Hlava - Abdul, Kirk, Válek - Havelka, Gut, Jurčík. Trenér: Mlejnek.
České Budějovice: Hrachovina - Pýcha, Gulaši, Hovorka, M. Doudera, Vráblík, Štencel, Štich - Kubík, Harris, Ordoš - Gulaš, F. Přikryl, M. Beránek - M. Hanzl, Pech, D. Simon - Valský, Vopelka, Koláček. Trenér: Čihák.

MS v hokeji 2024

87. ročník mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostí města Praha a Ostrava.