SESTŘIH: Třinec ukončil plzeňskou sérii a bodoval pošesté v řadě

Hokejisté Třince ve 14. kole hokejové extraligy porazili Plzeň 4:1. Mistr tak bodoval v šestém utkání v řadě, naopak pro Západočechy skončila šňůra tří výher. Hrdinou Ocelářů byl s 25 úspěšnými zákroky brankář Marek Mazanec, který v roce 2013 vychytal mistrovský titul právě pro plzeňskou Škodu.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Oceláři Třinec vs. HC Škoda Plzeň 4:1Video: Tipsport Extraliga / BPA

Nezáživná úvodní třetina příliš hokejové krásy nenabídla. Jediný moment, který mohl změnit bezbrankový stav přišel v 7. minutě. Nahození obránce Ocelářů Mariána Adámka však orazítkovalo pouze tyčku plzeňské branky.

Třinec - Plzeň, tyčka třineckého AdámkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Bezbrankové skóre v Třinci vydrželo až do 25. minuty, kdy Jeřábkovou v přesilovce střelu pohotově tečoval Voženílek.

Třinec - Plzeň 1:0 (25. Voženílek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A o čtyři minuty později přidali Oceláři další gól v přesilovce, když dělovkou překonal Hlavaje Martin Růžička.

Třinec - Plzeň 2:0 (29. M. Růžička)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Dominanci Ocelářů ve druhém dějství dovršila rána Pánika z voleje ve 36. minutě.

Třinec - Plzeň 3:0 (36. Pánik)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Krátce po startu třetího dějství se konečně prosadili i Západočeši. Jiskřičku naděje pro Škodu vykřesal ve 42. minutě Lev.

Třinec - Plzeň 3:1 (42. Lev)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 57. minutě zpečetil výhru třineckých Ocelářů trefou do prázdné branky Plzně Hrehorčák.

Třinec - Plzeň 4:1 (57. Hrehorčák)Video: Tipsport Extraliga / BPA

14. kolo hokejové extraligy:
HC Oceláři Třinec - HC Škoda Plzeň 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 25. D. Voženílek (J. Jeřábek, M. Růžička), 29. M. Růžička (J. Jeřábek, A. Nestrašil), 36. Pánik (Marian Adámek, Miloš Roman), 57. Hrehorčák (Miloš Roman) - 42. Lev (Piskáček, Schleiss). Rozhodčí: Kika, Vrba - Hlavatý, Lederer. Vyloučení: 2:2. Využití: 2:0. Diváci: 4882.
Třinec: Mazanec - Marinčin, Smith, Kundrátek, Polášek, Marian Adámek, J. Jeřábek, Nedomlel - M. Růžička, D. Voženílek, Pánik - Daňo, L. Hudáček, A. Nestrašil - Hrehorčák, P. Vrána, Miloš Roman - Kurovský, Čacho, Dravecký. Trenér: Moták.
Plzeň: Hlavaj - Zámorský, Kvasnička, A. Jiříček, Piskáček, Dujsík, Malák, Michal Houdek - Söderlund, Mertl, Holešinský - Matýs, Lev, Schleiss - Rekonen, M. Indrák, Pour - K. Hrabík, Jansa, P. Straka. Trenér: Kořínek.

MS v hokeji 2024

87. ročník mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostí města Praha a Ostrava.