SESTŘIH: Hradec vrátil porážku Jihočechům

Teprve třetí vítězství na domácí půdě v sezoně uhráli hokejisté Hradce Králové. Proti českobudějovickému Motoru se prosadili jednou v každé třetině a gólem do prázdné branky zpečetil výsledek 4:1 Patrik Miškář. Mountfield vrátil soupeři porážku z úvodního souboje a ve středu tabulky se mu po 17. kole přiblížil na rozdíl jednoho bodu.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Mountfield HK vs. Banes Motor Č. Budějovice 4:1Video: Tipsport Extraliga / BPA

Na góly se dlouho čekalo marně. Nepříjemný moment zažil v první třetině brankář Hradce Bartošák, když jej Toman zasáhl nohou do hlavy. Gólman Mountfieldu ale mohl v utkání pokračovat.

Hradec Králové - České Budějovice, srážka Tomana s BartošákemVideo: Tipsport Extraliga / BPA

S týmem se mohl radovat v 15. minutě, kdy skóre otevřel Perret.

Hradec Králové - České Budějovice 1:0 (15. Perret)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A ve druhé třetině znovu. Ve 24. minutě pálil přesně Šťastný.

Hradec Králové - České Budějovice 2:0 (24. D. Šťastný)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Uvadající budějovické naděje ve 36. minutě pozdvihl Gulaš. Kapitán týmu se blýskl parádní individuální akcí vyšperkovanou stahovačkou i následnou střelou, proti které neměl Bartošák šanci.

Hradec Králové - České Budějovice 2:1 (36. Gulaš)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hradec ale ve třetí třetině další komplikace nepřipustil. Ve 45. minutě zajistil Východočechům dvougólové vedení Jergl.

Hradec Králové - České Budějovice 3:1 (45. Jergl)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Do prázdné brány v 60. minutě přidal další pojistku Miškář.

Hradec Králové - České Budějovice 4:1 (60. Miškář)Video: Tipsport Extraliga / BPA

17. kolo hokejové extraligy:
Mountfield Hradec Králové - Banes Motor České Budějovice 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 15. Perret (Estephan, Jasper), 24. Šťastný (Kalina, Lalancette), 45. Jergl (Miškář, Okuliar), 60. Miškář (R. Pavlík) - 36. Gulaš (Hovorka, M. Doudera). Rozhodčí: Hribik,Veselý - Lhotský, Bohuněk. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 3928.
Hradec Králové: Bartošák - Blain, Jank, F. Pavlík, Kalina, Freibergs, T. Pavelka, P. Marcel - Eberle, Miškář, R. Pavlík - Jergl, Tamáši, Okuliar - Estephan, Lalancette, Perret - Jasper, Zachar, Šťastný. Trenér: T. Martinec.
České Budějovice: Hrachovina - Vráblík, Štencel, Hovorka, M. Doudera, Pýcha, Gulaši, Štich - Kubík, Kondelík, Ordoš - Gulaš, Harris, F. Přikryl - M. Beránek, M. Hanzl, Simon - Chlubna, Toman, Vopelka. Trenér: Čihák

MS v hokeji 2024

87. ročník mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostí města Praha a Ostrava.