SESTŘIH: Kohouti zabrali po třech porážkách, proti Vítkovicím rozhodli v prodloužení

Hokejisté Olomouce ve 20. kole extraligy zvítězili 3:2 v prodloužení nad Vítkovicemi. V čase 61:10 rozhodl obránce Jiří Ondrušek. Domácí zabrali po třech porážkách, Vítkovice potřetí v řadě padly.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Olomouc vs. HC Vítkovice Ridera 3:2 ppVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Skóre utkání otevřel v 9. minutě Silvester Kusko, který se otočil na pravém kruhu a poté zamířil přesně pod horní tyč Klimešovy branky.

Olomouc - Vítkovice 1:0 (9. Kusko)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Do dvoubrankového vedení poslal domácí hokejisty Orsava, který ve 20. minutě nasměroval kotouč přímo do pravého horního rohu vítkovické branky.

Olomouc - Vítkovice 2:0 (20. Orsava)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Na rozdíl jediného gólu snížil na konci druhé třetiny přesilovkovou tečí Bukartsovy střely Kotala.

Olomouc - Vítkovice 2:1 (39. Kotala)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 58. minutě zůstal brankář Klimeš na střídačce a Vítkovice risknuly hru se šesti bruslaři v poli. Vyplatilo se jim to, v mele před gólmanem Konrádem se nejlépe zorientoval Krieger a doklepl puk za čáru.

Olomouc - Vítkovice 2:2 (58. Krieger)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Utkání dospělo do prodloužení. V čase 61:10 rozhodl olomoucký obránce Ondrušek.

Olomouc - Vítkovice 3:2 pp (62. Ondrušek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

20. kolo hokejové extraligy:
HC Olomouc - HC Vítkovice Ridera 3:2 v prodl. (2:0, 0:1, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 9. Kusko (Bambula), 20. Orsava (Macuh, Mareš), 62. Ondrušek (Bambula, J. Knotek) - 39. Kotala (Roberts Bukarts, Mikuš), 58. Krieger (Bukarts, Kalus). Rozhodčí: Jeřábek, Kika - Ondráček, Šimánek. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. Diváci: 5116.
Olomouc: Konrád - Řezníček, Ondrušek, A. Rutar, Sirota, Švrček, Rašner, Mareš - Navrátil, Nahodil, J. Káňa - Bambula, J. Knotek, Kusko - Orsava, Macuh, Plášek - Klimek, Anděl, Kunc. Trenér: Tomajko.
Vítkovice: Klimeš - Mikuš, Grman, L. Kovář, R. Jeřábek, Auvitu, Prčík, Zeleňák - P. Zdráhal, Krieger, Mueller - Kalus, Chlán, Lakatoš - Roberts Bukarts, Barinka, Peterek - Kotala, Dej, Fridrich. Trenér: Trnka.