Manchester City - Liverpool 1:1Manchester City remizoval ve šlágru s Liverpoolem, do čela může jít Arsenal

Fotbalisté Manchesteru City v přímém souboji o první příčku v anglické lize remizovali doma 1:1 s Liverpoolem. Do čela tabulky může jít Arsenal, pokud večer zvítězí na hřišti Brentfordu.

Fotbalisté Liverpoolu se radují z vyrovnání

Manchester City poslal do vedení v 27. minutě křižnou střelou kanonýr Haaland. Třiadvacetiletý Nor dal ve 48. zápase 50. gól v Premier League a dosáhl tohoto milníku o 17 utkání dřív než dosavadní rekordman Andy Cole. Se 14 trefami si navíc upevnil vedení v tabulce střelců.

Domácí měli ve druhém poločase několik šancí na zvýšení náskoku, nakonec ale udeřil z ojedinělé příležitosti Liverpool. Salah našel na hranici vápna Alexandera-Arnolda a ten podobnou střelou jako Haaland poslal míč přesně ke vzdálenější tyči.

„Citizens“ ztratili v lize podruhé za sebou, před reprezentační pauzou remizovali 4:4 na hřišti Chelsea. „Reds“ prodloužili ligovou sérii bez porážky na pět zápasů a jsou nadále jen o bod za obhájci titulu.