Článek
Třicetiletý Keňan, který v roce 2020 vyhrál Pražský půlmaraton, měl předběžně zastavenou činnost už od loňského března. Na tréninkovém kempu tehdy odmítl odevzdat vzorek k analýze a k odůvodnění poté předložil padělané dokumenty. K porušení pravidel se podle vyjádření AIU přiznal.
Kandie v úspěšném roce 2020 získal v Gdyni stříbro na mistrovství světa v půlmaratonu a ve Valencii pak na této trati zaběhl časem 57:32 světový rekord, který vydržel necelý rok.








