Duplantis v Karlsruhe skočil 602 cm, Vondrová byla čtvrtá na čtvrtce

Olympijský vítěz ve skoku o tyči Armand Duplantis hned při prvním startu v sezoně útočil na světový rekord, 619 centimetrů ale v Karlsruhe nepřeskočil. Dvaadvacetiletý Švéd předtím zdolal napoprvé 602 a vrcholnou soutěž úvodního atletického mítinku zlaté kategorie World Indoor Tour vyhrál před Američanem KC Lightfootem, který přeskočil 589. Jeho historické maximum má od února 2020 stále hodnotu 618 cm.

Lada Vondrová na archivním snímku.

Česká běžkyně Lada Vondrová při druhém letošním startu na čtvrtce obsadila čtvrté místo v čase 52,53. Svůj běh dokončila jako třetí za celkovou vítězkou Annou Kielbasiňskou z Polska (51,92) a Irkou Phil Healyovou (51,97). Před českou jedničku se pak o 12 setin dostala ještě vítězka druhého běhu Lieke Klaverová z Nizozemska.

Kristiina Mäki první patnáctistovku v sezoně nedokončila. Olympijská finalistka odstoupila v druhé polovině závodu, který skončil trojnásobným triumfem Etiopanek s vítěznou Axumawit Embayeovou (4:02,12).

Halový atletický mítink zlaté kategorie World Indoor Tour v Karlsruhe (Německo):