Hlavní obsah

Půlmaraton v Ústí nad Labem ovládl Němec Gröschel. Homolková vyhrála třetí závod domácí série

19. 9. 2021 20:13

Ideální běžecké podmínky, rychlá trasa a hodně diváků. Takový byl letošní ročník Mattoni 1/2Maratonu v Ústí nad Labem. V mužské kategorii dominoval Němec Tom Gröschel s časem 1:04:10. Druhý byl jeho krajan Nic Ihlow, který zaběhl o dvě minuty pomaleji. Mezi ženami doběhla první Hana Homolková v osobním rekordu 1:18:10. „Celý závod jsem běžela sama, tudíž jsem byla docela překvapená, když jsem překonala svůj osobní rekord," prohlásila v cíli Homolková, která letos vyhrála také v Karlových Varech a v Olomouci.

Foto: RunCzech

Mattoni 1/2Maratonu v Ústí nad Labem vyhrála Hana Homolková v osobním rekordu.Foto: RunCzech

Článek

Celkově se Mattoni 1/2Maratonu v Ústí nad Labem účastnilo skoro 3000 běžců. „Závod v Ústí nebyl jako jeden z mála v Evropě přerušený kvůli covidové pandemii. Také v minulém roce se běželo a letos se mohl uspořádat už jedenáctý ročník. Jedná se o jednu u nejrychlejších půlmaratonských tras v Evropě," tvrdil Carlo Capalbo, prezident organizačního výboru RunCzech.

Svižný profil tratě překvapil německého běžce Gröschela, který běžel v Česku poprvé. „Zejména pasáže kolem vody jsou velmi rychlé, možná se sem příští rok vrátím," konstatoval Gröschel, jenž se přiblížil svému osobnímu rekordu. „To mě velmi potěšilo. Přitom jsem nečekal, že zde vyhraju. Čekal jsem bitvu s českým běžcem Jirkou Homoláčem, ale po šestém kilometru jsem běžel prakticky sám, soupeři byli za mnou."

Podobně osamoceně se na trati pohybovala také Homolková. „Běhá se mi tu fakt dobře, vždyť letošní čas byl téměř o půl minuty lepší než ten z roku 2019," radovala se v cíli. Výhra v Ústí jí přináší běžecký hattrick z regionálních závodu série RunCzech 2021. Homolková se plánuje zúčastnit také závodu v Českých Budějovicích a soutěžit tak o dominanci v sérii EuroHeroes. „Vyhrát všechny tyto závody by bylo něco neskutečného a určitě se o to pokusím," slíbila.

Už začátkem října se uskuteční oblíbené závody Mattoni Liberec Nature Run. Poté se 23. října poběží Mattoni 1/2Maraton v Českých Budějovicích, a to okolo řek Malše a Vltavy.

Půlmaraton v Ústí nad Labem:
Muži:
1. Gröschel 1:04:10
2. Ihlow (oba Něm.) 1:06:17
3. Zemaník 1:06:23
4. Pechek 1:09:04
5. Hošna (všichni ČR) 1:09:28
Ženy:
1. Homolková 1:18:10
2. Jagošová 1:21:15
3. Sekyrová (všechny ČR) 1:23:52

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •