Rosolová byla v pětiboji v Tallinnu čtvrtá

TALLINN

Tradiční halový vícebojařský mítink v Tallinnu vyhrál nečekaně nizozemský atlet Eelco Sintnicolaas. Neznámý závodník nasbíral ve dvoudenní soutěži sedmibojařů 6036 bodů a postaral se o nejlepší výkon roku. Česká reprezentantka Denisa Rosolová, známější pod dívčím jménem Ščerbová, obsadila v pětiboji součtem 4309 bodů čtvrté místo.

"Závody to byly super, ale já byla úplně bez šťávy. V dálce jsem to vůbec nebyla já, ale někdo jiný. Vůbec jsem se nedokázala rozběhnout," prohlásila podle serveru atletického svazu Rosolová, která se pokoušela o limit na halové ME v dálce, ale nevýrazný výkon 622 cm k tomu zdaleka nestačil.

V Tallinnu měl původně závodit také pětinásobný vítěz mítinku Roman Šebrle, ale kvůli zdravotním potížím se omluvil. Olympijský vítěz z Atén má stále svalové problémy a potíže s achilovkou, jeho start na halovém mistrovství Evropy v Turíně na začátku března ale prý ohrožen není.

Halový vícebojařský mítink v Tallinnu:
Muži - sedmiboj: 1. Sintnicolaas (Niz.) 6036 bodů (60 m: 6,96 - dálka: 749 - koule: 13,90 - výška: 189 - 60 m př.: 7,93 - tyč: 515 - 1000 m: 2:44,51), 2. Raja (Est.) 5966, 3. Suárez (Kuba) 5959.