Hlavní obsah

Trojskokanku Rojasovou připravila neregulérní obuv o start na MS v dálce

6. 7. 2022 10:39

Světová rekordmanka v trojskoku Yulimar Rojasová nebude moci na mistrovství světa v Eugene absolvovat zamýšlený dvojboj, Světová atletika totiž neuznala její kvalifikační výkon v dálce. Olympijská vítězka a dvojnásobná světová šampionka z Venezuely v červnu v Guadalajaře skočila 693 cm, jenže závodila tehdy v neregulérních tretrách.

Foto: twitter:@WorldAthletics , Twitter

Venezuelská trojskokanka Yulimar Rojasová v akci na mítinku na španělském ostrově Ibiza.Foto: twitter:@WorldAthletics , Twitter

Článek

Rojasová v Mexiku použila trojskokanskou obuv, jež má oproti dálkařské větší tloušťku podrážky. Pro dálku je limitována 20 milimetry, trojskokanské boty mají hraniční hodnotu 25 mm. Další případný start v dálkařské soutěži už v odpovídajících tretrách Rojasové podle Světové atletiky znemožnilo zranění.

"Je jasné, že to je pro ni a zástupy jejích fanoušků zklamání, ale těšíme se na její výkony v trojskoku v Eugene, a že se kvalifikuje v obou disciplínách v příštím roce pro mistrovství světa v Budapešti," citovala agentura Reuters prohlášení světové asociace.

Mistrovství světa v Eugene začne 15. července.

Reklama

Sdílejte článek