Ukrajinská běžkyně po útěku před invazí vyhrála maraton v Jeruzalémě

Ukrajinská běžkyně Valentina Verecká, která nedávno uprchla se svou dcerou před ruskou invazí do Izraele, dnes vyhrála maraton v Jeruzalémě. V cíli slavila vítězství s ukrajinskou a izraelskou vlajkou.

Ukrajinská běžkyně Valentina Verecká vyhrála maraton v Jeruzalémě.

V nevlídném deštivém počasí zvítězila jednatřicetiletá vytrvalkyně v čase 2:45:54. "Tohle je krásný a výjimečný den v mém životě. Vyhrát maraton byl můj sen. Moje země je na mě hrdá, moje dcera a moji rodiče jsou na mě hrdí a já posílám svou lásku na Ukrajinu a do celého světa," uvedla Verecká.

Po vpádu ruských vojsk do její země utekla s dcerou do Polska, odkud se dostala do Izraele. Její muž zůstal na Ukrajině a slouží v armádě. Od začátku invaze dorazilo do Izraele podle údajů ministerstva vnitra zhruba 17 tisíc Ukrajinců.

Mužský závod vyhrál etiopský rodák s izraelským pasem Ageze Guadie časem 2:37:17. Maratonu se zúčastnilo kolem 25 tisíc běžců.