V New Yorku padl evropský halový rekord v běhu na 3 000 metrů

Španělský běžec Adel Mechaal vytvořil v New Yorku halový evropský rekord na 3000 metrů. Časem 7:30,82 minuty vylepšil marocký rodák předchozí maximum o 1,59 sekundy. Držitelem dosavadního rekordu starého kontinentu byl dvanáct let Španěl Sergio García.

Španělský běžec Adel Mechaal vytvořil v New Yorku halový evropský rekord na 3000 metrů.

Jednatřicetiletý Mechaal se v roce 2017 v Bělehradu stal na trojce halovým mistrem Evropy a vloni v Toruni vybojoval bronz, z otevřeného ME v roce 2016 v Amsterodamu má stříbro ze závodu na 5000 metrů, druhý a třetí skončil i na ME v krosu. Jeho čas v New Yorku je zároveň nejlepším výkonem dosaženým na americkém kontinentu.

Na mítinku zlaté kategorie World Indoor Tour se do čela letošních světových tabulek probojovali domácí sprinterka Mikiah Briscová na šedesátce (7,07), na osmistovce Jamajčanka Natoya Gouleová (1:59,62) i Španěl Mariano García (1:45,12) a americký překážkář Grant Holloway (7,37).