Zemřel první keňský olympijský medailista Kiprugut

Ve věku 84 let zemřel historicky první olympijský medailista z Keni Wilson Chuma Kiprugut. O úterním úmrtí bývalého běžce informoval národní atletický svaz. Kiprugut v roce 1964 v Tokiu jako třetí muž v cíli finále osmistovky vybojoval pro pozdější běžeckou velmoc premiérovou medaili ze soutěží pod pěti kruhy v jakémkoliv sportu. O čtyři roky později v Mexiku doběhl na stejné trati druhý.

Ve věku 84 let zemřel historicky první olympijský medailista z Keni Wilson Chuma Kiprugut

"Byl jedním z nejvýznamnějších sportovců, které Keňa dala světu. Je to smutný den pro Keňu, byl to výjimečný muž," sdělil agentuře AP svazový šéf Jackson Tuwei.

Někdejší voják Kiprugut zemřel v nemocnici ve městě Kericho. Podle informací rodinných příslušníků byl hospitalizován poté, co doma zkolaboval.