Basketbalisté Atlanty prohráli v prodloužení. Krejčí hrál, ale nebodoval

Basketbalisté Atlanty v NBA prohráli doma s Miami 111:117 ve druhém prodloužení. Nevyužili tak možnost dotáhnout se v tabulce Východní konference na deváté Chicago, které prohrálo 117:128 s New Yorkem. V dresu Atlanty odehrál 32 minut český reprezentant Vít Krejčí, ale soustředil se hlavně na obranu a poprvé po měsíci neskóroval.

Český basketbalista Vít Krejčí z Atlanty Hawks během zápasu s Miami Heat.

Krejčí znovu ukázal, že jeho hlavním úkolem v týmu je defenziva. S ním na hřišti Hawks přehráli soupeře o sedm bodů a rodák ze Strakonic i dvakrát získal míč. Trenér Quin Snyder mu dal důvěru také v obou prodlouženích. V útoku ale spoluhráči Krejčího příliš nezapojovali. V normální hrací době měl jednu střelu po nájezdu a druhou z trojky. Třetí pokus vyslal až v závěru druhého prodloužení.

Atlantu v útoku táhl zejména Dejounte Murray, který nasbíral triple double za 29 bodů, 13 doskoků a 13 asistencí. Právě on v závěru normální hrací doby vyrovnal a poslal zápas do prodloužení. V něm mohl rozhodnout, ale trojku na výhru minul. „Nezačali jsme dobře, ale díky obraně jsme se vrátili do zápasu a měli svou šanci. Na konci jsme ale nějaké dobré pozice minuli a soupeř naopak trefil a vyhrál,“ řekl trenér Snyder.

Atlanta zůstala desátá, přestože deváté Chicago rovněž prohrálo. Doma nestačilo na New York, který táhl se 45 body Jalen Brunson, čtvrtý nejlepší střelec sezony.