Atlanta - Milwaukee 105:114Basketbalisté Atlanty ubránili Adetokunba, přesto s Milwaukee prohráli

Basketbalisté Atlanty prohráli v NBA doma s Milwaukee 105:114, přestože dokázali ubránit Janise Adetokunba. Hvězdný Řek zaznamenal pouhých sedm bodů, což pro držitele dvou ocenění pro nejužitečnějšího hráče soutěže znamenalo nejhorší střelecký výkon za posledních sedm let, Dokázali ho ale zastoupit spoluhráči. V dresu Atlanty sledoval zápas jen z lavičky český reprezentant Vít Krejčí. Z výhry se raduje i nejlepší tým soutěže Boston, který doma porazil New Orleans 125:114 i díky 41 bodům Jaylena Browna.

Janis Adetokunbo (34) z Milwaukee a John Collins z Atlanty.

Adetokunbo se přes důslednou obranu dostal za 35 minut hry jen k deseti střelám, proměnil tři a k tomu jediný trestný hod ze čtyř. Od ledna 2016 měl v zápase méně bodů jen před dvěma roky, když se zranil už v první minutě a musel ze zápasu odstoupit. Jinak téměř pokaždé nastřílel dvouciferný počet bodů. Teď už podruhé z posledních tří zápasů zaváhal, minulý týden dal proti Charlotte jen devět bodů.

Tehdy z toho byla porážka, tentokrát alespoň pomohl spoluhráčům k výhře 18 doskoky a 10 asistencemi. Jrue Holiday zaznamenal 27 bodů, Brook Lopez 20. Za Atlantu byl nejlepším střelcem Bogdan Bogdanovič s 22 body.

Hawks kvůli nemoci postrádali svoji hlavní hvězdu Trae Younga i pivota Clinta Capelu. Brzy prohrávali o 24 bodů, ale dokázali se vrátit do zápasu a otočit na 103:101. Jenže v posledních třech minutách už dali jen dva body z trestných hodů a Lopez trojkou a Holiday dalšími šesti body zápas rozhodli ve prospěch Bucks.

"Hráči si zaslouží uznání. Hodně jsme vedli, pak se Atlanta skvěle vrátila do zápasu, ale moje hráče to nepoložilo a dokázali zápas vyhrát. Toho si vážím," řekl trenér Milwaukee Mike Budenzolzer. "Janis dnes sice neskóroval, ale nahradil to jinak. Pracoval pro tým a věřil spoluhráčům. Možná to byl jeho nejlepší zápas z těch, ve kterých nedal moc bodů," dodal kouč Bucks.

Boston se mohl proti New Orleans spolehnout na osvědčené duo. Brown si vylepšil sezonní maximum, Jayson Tatum přidal 31 bodů. Podesáté v kariéře společně dali v zápase alespoň 70 bodů. "Nebylo to od nás nic tak extra. Věřím, že v budoucnu od nás uvidíte ještě lepší výkony," řekl skromně Brown. Pelicans nepomohlo ani 38 bodů CJ McColluma.

Uspěly i oba nejlepší týmy Západní konference. Denver vyhrál doma 126:97 nad Phoenixem. Nikola Jokič zaznamenal 21 bodů, 18 doskoků a 9 asistencí a těsně mu unikl triple double. Suns do zápasu nastoupili bez většiny opor a jen s deseti hráči.

Memphis zvítězil 135:129 nad San Antoniem a připsal si už osmou výhru za sebou. Spurs v závěru málem smazali až devatenáctibodové vedení soupeře, ale Grizzlies měli Ja Moranta, který se vrátil po dvouzápasové pauze a dal 38 bodů včetně rozhodujícího koše 24 sekund před koncem, který sebral hostům naději.

Washington zvítězil doma nad Chicagem 100:97 trojkou Kylea Kuzmy šest sekund před koncem. Kuzma byl s 21 body nejlepším střelcem týmu, za Bulls dal 38 bodů Zach LaVine.

2.Utah44212347,7
3.Minnesota42202247,6